"Lavice" u transu, početak iz snova: Španija "deklasirana" u Morači

45981 pregleda 87 komentar(a)
Ažurirano: 05.11.2022. 20:14h
Završeno
19:30h

Blistav, vatrometan početak "lavica" na Evropskom prvenstvu i debiju pred domaćim navijačima na najvećim takmičenjima.

Crna Gora je pobijedila Španiju u sjajnoj atmosferi u Morači - 30:23, nakon sjajne igre od prve do posljednje sekunde.

Sve je bilo - skoro perfektno, od odbrane i Marine Rajčić koja je briljirala na golu, preko napada, koji je bio raznovrstan i maštovit, do energije koju su unijele sve djevojke u "saradnji" sa navijačima.

Crna Gora je defanzivom stekla prednost, u pozicionoj igri je potpuno zaustavila rivalke, koje jesu koristile greške u organizaciji napada da ostanu u igri nakon 30 minuta.

Nije, međutim, bilo opasnosti po ishod meča, jer su u nastavku "lavice" bile goropadne i u napadu, postigle čak 18 golova, a ukupnom slikom - najavile velike stvari.

Osam igračica se upisalo u strijelce, po pet su postigle Jovanka Radičević i Đina Jauković, po četiri Đina Malović i Tanja Brnović, tri Ema Alivodić, Milena Raičević, Ivona Pavićević i Itana Grbić, dok je najbolja igračica meča bila sjajna Marina Rajčić.

Crna Gora u ponedjeljak od 18 sati igra sa Njemačkom.

Izmjena: 19:39h
19:29h

Još jedan promašaj Španjolki sa sedam metara - minut i po do kraja.

19:27h

28:22, Crna Gora u euforičnoj atmosferi...

19:24h

Solo akcija i Milene Raičević, 27:20, ali u finišu pogađaju i Španjolke, 27:21.

19:23h

Nezadrživa Đina Jauković - probija sve, i odbranu i mrežu, 26:20.

19:22h

Razigrala se i Itana Grbić, prodor u igri sedam na šest - 25:17.

19:21h

24:18, Paula Arkos.

19:20h

Ema Alivodić - asistencija Milene Raičević, 24:17.

19:17h

Stiže i gol Itane Grbić, 23:16.

19:16h

Pogodila je Karmen Kampos, 22:15, pa iz sedmerca 22:16.

19:13h

Ide sve sada "lavicama" - Grbić sa Emu Alivodić i efektan lob, 22:14.

19:12h

21:14, četvrti gol Đine Malović.

19:11h

Nova, 12. odbrana Marine Rajčić, kakvo izdanje naše golmanke.

19:10h

20:14, 15 minuta prije kraja meča.

19:07h

Sa igračicom više - višak na krilu i Ivona Pavićević je neumoljiva, 19:12.

19:03h

18:12, najveća prednost Crne Gore, Đina Malović je silovito ušla na crtu i pogodila.

19:02h

Ponovo odbrana briljantna, oduzeta lopta i asistencija Milene Raičević za Jovanku Radičević, koja ne griješi - 17:12.