Remi Lovćena na Cetinju, Runar u trećem kolu

Lovćen je večeras na Cetinju, u revanš meču, igrao sa Runarom neriješeno 31:31 (15:10). Norvežani prvi meč dobili sa 32:21

4062 pregleda 0 komentar(a)
Lovćen nije uspio do evropske pobjede na Cetinju, Foto: RSCG

Rukometaši Lovćena u drugom kolu završili su nastup u EHF Eurokupu ove sezone. Lovćen je večeras na Cetinju, u revanš meču, igrao sa norveškim Runarom neriješeno 31:31 (15:10).

Nastavak takmičenja izborio je Runar zahvaljujući pobjedi u prvom meču u Sandefjordu 32:21.

Lovćen je na Cetinju iznenadio favorizovanog rivala, ali nije uspio da pobjedom kruniše odličnu partiju. Poveo je na startu 4:1, na poluvremenu vodio je 15:10, dok je u 41. minutu imao prednost od sedam golova (22:15).

Runar je u finišu uspio da se vrati u meč, u 53. prvi put da izjednači (26:26), a u 56. minutu i da prvi put povede (29:28).

Najefikasniji u cetinjskoj ekipi bio je Filip Krivokapić sa šest, dok su po gol manje postigli Igor Radojević, Dražen Mandić i Žarko Pejović.

U ekipi Runara najbolji je bio Kristofer Rambo sa deset pogodaka.

Lovćen se nakon tri sezone vratio na evropsku scenu, a protiv Runara odigrao je prvi međunarodni meč na Cetinju poslije 13 godina