Dva različita poluvremena i poraz Adžićeve Slovenije

Švedska savladala Sloveniju 33:22

6138 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 06.11.2022. 22:20h

Nakon pobjede na startu nad Danskom, ženska rukometna reprezentacija Slovenije je pretrpjela prvi poraz na Evropskom prvenstvu.

Ekipa Dragana Adžića je večeras poražena od Švedske 33:22, a odigrala je dva totalno različita poluvremena.

Šveđanke su već na startu stekle četiri gola prednosti (9:5), ali je Slovenija u 24. minutu uspjela da dođe do prvog i jedinog vođstva, a gol je postigla Ema Abina (12:11). Potom je uslijedila serija Šveđanki, tri vezana pogotka, pa je selekcija "tri krune" na odmor otišla sa golom prednosti - 14:13.

U drugom poluvremenu su Šveđanke kontrolisale situaciju, igrale odlično u napadu, a kada je Roberts pogodila za 25:17, ostala je dilema samo kolikom će razlikom na kraju slaviti.

Švedsku je do pobjede vodila Natali Hagman sa devet golova. Kod Slovenije se istakla Ana Gros sa pet pogodaka.

Prvu pobjedu na prvenstvu upisala je Hrvatska koja je u "Stožicama" savladala Mađarsku 21:18.

Najefikasnija kod Hrvatica je bila Valentina Blažević sa osam pogodaka. Na drugoj strani Viktorija Lukač je postigla pet, a Petra Tovizi četiri pogotka.

Norveška je bez problema izašla na kraj sa Švajcarskom - 38:21. Stine Oftedal je predvodila Norvežanke sa šest pogodaka, na drugoj strani je najefikasnija bila Mia Emeneger sa pet pogodaka.

Danska se iskupila za poraz od Slovenije i ubjedljivo savladala Srbiju - 34:21.

Katrin Hajndal, Mete Tranberg i Trine Jensen postigle po četiri gola za pobjedničku ekipu.

Kod Srbije je najbolja bila Jovana Stojiljković sa šest pogodaka.