Drama u "Morači", Poljska savladala Španiju: "Lavice" u srijedu igraju za 1. mjesto i odlazak u Skoplje sa četiri boda

Crna Gora protiv Poljske igra u srijedu od 18 časova

14961 pregleda 4 komentar(a)

Drama u "Morači" - Poljska je u finišu uspjela da nadoknadi četiri gola zaostatka i savlada Španiju (22:21) u 2. kolu Evropskog prvenstva.

Nakon večerašnjeg meča, jasno je da će Crna Gora u srijedu (18) protiv Poljske igrati za prvo mjesto u grupi i prenošenje četiri boda u narednu fazu u Skoplju.

Da je Španija pobijedila, "lavice" bi već večeras mogle da proslave prvo mjesto i sigurno bi u glavni grad Sjeverne Makedonije otputovale sa četiri boda. Ovako će sve biti poznato u srijedu.

Rukometašice Španije i Poljske su odigrale interesantan meč. Prvo poluvrijeme je završeno neriješeno (12:12), da bi početkom nastavka Poljska dva puta imala gol prednosti, a Španija stizala zaostatak.

Evropsko prvenstvo za rukometašice

U drugoj polovini drugog dijela "furija" je napravila seriju 4:0 i u 48. minutu imala četiri gola viška - 19:15.

Španija je vodila i 20:16, činilo se tada da će slaviti, a onda je krenula serija Poljske, koja je napravila seriju 6:0 i u 58. minutu povela 22:20.

"Furija" je smanjila, imala i posljednji napad za izjednačenje, ali nije uspjela da dođe do boda.

Poljakinje je predvodila Kobilinska sa pet pogodaka. Na drugoj strani sedam golova Barbose.