"Lavice" oborile dva negativna rekorda i ubjedljivo izgubile od Holandije

Crna Gora je večeras oborila dva negativna rekorda - doživjela je najteži poraz na evropskim prvenstvima, a primila je i najviše golova na jednom meču. Holandija slavila 42:25

61383 pregleda 95 komentar(a)
Ažurirano: 16.11.2022. 21:33h
Završeno
19:21h

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore porazom je završila drugu fazu Evropskog prvenstva.

"Lavice" su večeras izgubile od Holandije 42:25.

Crna Gora je večeras oborila dva negativna rekorda - doživjela je najteži poraz na evropskim prvenstvima, a primila je i najviše golova na jednom meču.

Holandija je lako probijala odbranu, postizala lake golove i Crnoj Gori nanijela ubjedljiv poraz.

Crna Gora je vodila 1:0, 2:1, 3:2 i 4:3, a onda je Holandija preokrenula i vođstvo više nije ispuštala. Prvu dvocifrenu prednost rivalke su imale u 39. minutu kada je bilo 28:18. Do kraja su Holanđanke samo uvećavale prednost.

Najefikasnija u crnogorskoj reprezentaciji bila je Đurđina Jauković sa 11 pogodaka.

Holandiju je predvodila Smits sa sedam golova.

19:20h

Holandija dolazi do 40. gola, Molenar do prvog, kojim njen tim ide na plus 17. Nađa Kadović je potom dala svoj šesti gol, ali Dion Hausher odmah uzvraća. Ni tu nije kraj - Hausher pogađa za 42:24 na nepuna tri minuta do kraja.

19:15h

Jeste da meč nema rezultatski značaj, ali ovo je debakl - Holandija vodi 39:23.

19:09h

Kako sada stvari stoje, Crna Gora će večeras oboriti dva negativna rekorda - doživjeće najteži poraz na evropskim prvenstvima (prije dvije godine bilo 28:19 za Dansku), a već je premašila najviše primljenih golova, jer gubi 36:22 na 10 minuta do kraja.

Rekord je oboren i juče protiv Rumunije, kada su golmanke "lavica" 34 puta vadile loptu iz mreže.

19:08h

Holandija stalno vraća 12 razlike, u 47. minutu je 33:21.

19:01h

Ništa ne pomaže, Holandija vodi 30:18, a golmanke Crne Gore imaju tri odbrane. To dovoljno govori i o odbrani tima Bojane Popović.

18:58h

Prvi put na meču je dvocifrena razlika - 28:18. Inger Smits svojim sedmim golom donosi 29:18 na startu 40. minutu, Bojana Popović je prinuđena da pozove tajm-aut, jer je njen tim u nastavku primio osam golova za devet minuta i šest sekundi.

18:55h

Holandija je imala devet razlike (26:17), ali je Jauković svojim osmim golom (šestim iz sedmerca) smanjila na 26:18.

18:54h

Treći gol Holandije iz kontre u 2. poluvremenu za 25:17.

18:50h

Freriks iz kontre vraća rekordnih plus sedam (22:15), a onda na istovjetan način Van Vetering pogađa za 23:15.

18:49h

U 1. poluvremenu na teren nisu ulazile Marina Rajčić, Tatjana Brrnović, Ivona Pavićević, Ilda Kepić i Nataša Ćorović, koja je sada u igri.

18:48h

Na tribinama je ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić, koji je u Skoplju na na ministarskoj konferenciji Održivo upravljanje migracijama na Zapadnom Balkanu.

Navijači su ga dočekali uvredljivim povicima.

18:32h

Inger Smits sa dva i Laura van de Hejden donose ogromnih plus sedam u posljednjem minutu 1. poluvremena (21:14).

Đurđina Jauković smanjuje iz sedmerca kada je vrijeme već isteklo.

18:28h

Holandija dva puta dolazi do plus četiri (17:13 i 18:14).

18:27h

Prvi gol Nine Bulatović na prvenstvu, ali Smits pogađa za 16:13.

18:24h

Četvrti gol Nađe Kadović, ali Bont uzvraća i donosi 13:11.

Zamjena na golu - Batinović ide na klupu, prvi put na ovom prvenstvu na terenu je Nenezić, ali ne može da spriječi pogodak Van Vetering iz kontre (14:11).

Izmjena: 20:53h
18:22h

Crna Gora prilazi na minimalnu razliku pogotkom Itane Grbić sa preko 30 metara u praznu mrežu.

18:16h

Holandija prvi put stiže do plus tri, Van der Hejden pogađa za 10:7 u 16. minutu.