Veličanstvena noć u Ljubljani: Veliki uspjeh "zlatnih lavica", stigla medalja nakon 10 godina

Crna Gora - Francuska 27:25

113877 pregleda 210 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.11.2022. 21:25h
Završeno
19:43h

Veliki, ogroman uspjeh ženske rukometne reprezentacije Crne Gore - "lavice" su danas nakon produžetaka savladale Francusku 27:25 i osvojile bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Nakon deset godina čekanja rukometašice Crne Gore su dočekale medalju sa velikih takmičenja! Imala je Crna Gora srebro sa Olimpijskih igara 2012. i zlato sa Evropskog prvenstva iz Beograda iste godine, a večeras je uzela bronzu u fenomenalnoj atmosferi u "Stožicama".

Veličanstvena noć u glavnom gradu Slovenije - Crna Gora je čitavo drugo poluvrijeme vodila, imala i tri gola prednosti, ali je u finišu uslijedio mali pad, "lavice" su ispustile tri gola viška (20:17), a Francuskinje u 57. minutu preokrenule - 21:20.

Uslijedio je uzbudljiv finiš, Crna Gora je preokrenula i imala gol prednosti (22:21), ali je u pogriješila u napadu, a Itana Grbić nepropisno zaustavila napad Francuskinja, pa je dobila direktan crveni karton. Francuskinje su dobile sedmerac, realizovale ga, pa je meč otišao u produžetke, u kojima nije bilo dileme. Crna Gora je uspjela, "lavice" su izdržale i još jednom ispisale istoriju.

Najefikasnije su bile Đurđina Jauković i Jovanka Radičević sa po šest pogodaka. Radičević je u posljednjem nastupu u dresu reprezentacije stigla do medalje.

Na golu je briljirala Marta Batinović, koja je u 16. minutu ušla u igru.

Po četiri pogotka postigle su Matea Pletikosić i Itana Grbić.

Izmjena: 21:25h
19:42h

Zaadi je promašila sedmerac! Minut do kraja!

19:41h

Brnović pogađa, ponovo plus dva - 26:24.

19:40h

Pavićević sa krila šutira preko gola.

19:40h

Smanjuju Francuskinje - 25:24.

19:38h

Radičević pogađa sa sedam metara - 25:23.

19:37h

"Lavice" imaju igračicu više i gol prednosti!

19:34h

Gol! Pogađa Matea Pletikosić - 24:23.

Potom još jedna intervencija Batinović.

19:33h

Brani Batinović! Vratila se Đina Jauković.

19:32h

Valentini je isključena, Crna Gora dva minuta sa igračicom više.

19:28h

Granije - 23:23.

19:28h

Prvi gol u produžecima, postiže ga Ivana Godeč - 23:22.

19:21h

Igraće se produžeci - 22:22. Itana Grbić je isključena, a Zaadi pogodila sa sedam metara.