Norveška nakon velikog preokreta odbranila titulu

Norvežanke u finalu gubile i pet razlike, više od 50 minuta bile u rezultatskom zaostatku, ali na kraju slavile 27:25

9303 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa finala, Foto: Reuters

Ženska rukometna reprezentacija Norveške odbranila je evropsku titulu - Norvežanke su večeras u finalu nakon velikog preokreta savladale Dansku 27:25.

Norveška je prije dvije godine osvojila titulu upravo u Danskoj, a prošle godine je u Španiji postala svjetski prvak.

Interesantno, večerašnje finale je završeno identičnim rezultatom kao i meč za treće mjesto u kojem je Crna Gora bila bolja od Francuske.

Norveška je do devetog evropskog zlata stigla nakon velikog preokreta. Danska je vodila od početka meča, imala sve u svojim rukama, ali je na kraju stigla samo do srebra. Dankinje nakon 18 godina osvajaju medalju na Evropskom prvenstvu.

Dankinje su sjajno krenule u prvom poluvremenu, imale i pet golova viška (10:5), a na pauzu otišle sa tri gola prednosti (15:12).

I u drugom poluvremenu je Danska odlično krenula i vodila sve do 53. minuta kada je Norveška sa dva vezana pogotka preokrenula i povela 24:23.

Četiri minuta kasnije, najbolja igračica na šampionatu Rejnštad je pogodila za 26:24, a tačku na meč stavila Oftedal.

Nora Merk je predvodila Norvežanke sa osam pogodaka, na drugoj strani šest pogodaka Burgard.