Atingre sačuvala pobjedu, Storhamar namučio Budućnost Bemax

Junakinja je bila Armel Atingre, koja je tri sekunde prije kraja odbranila zicer Olivije Lefkvist za konačnih 24:23

10516 pregleda 12 komentar(a)

Poslije dva poraza i remija, konačno pobjeda za rukometašice Budućnost Bemaxa u ovom izdanju Lige šampiona na svom terenu - tim Bojane Popović je u veoma uzbudljivom meču savladao norveški Storhamar 24:23.

Junakinja je bila Armel Atingre, koja je tri sekunde prije kraja odbranila zicer Olivije Lefkvist.

Nije izgledalo da će biti tako uzbudljivo, jer su domaće, na krilima izuzetno raspoložene Francuskinje, u 14. minutu vodile 6:3, a u 25, nakon gola Milene Raičević iz sedmerca, imale i plus četiri (11:7).

Tada je napad zakazao, ređale su se tehničke greške, pa je Storhamar izjednačio na 11:11, a onda u 2. poluvremenu preokrenuo na 16:14.

Matea Pletikosić je sa dva realizovana sedmerca donijela izjednačenje, a Adrijana Kardoso de Kastro i mlada Jelena Vukčević zaokružile seriju 4:0 za preokret na 18:16.

Bilo je i 19:17 i 20:18, ali Norvežanke ne znaju da odustanu. Olivija Lefkvist je iz sedmerca i igre donijela izjednačenje, „plave” propuštale šansu za šansom, ali je Milena Raičević na četiri minuta i 41 sekundu do kraja prekinula post. Atingre je vezala dvije odbrane, a Pletikosićeva opet bila precizna iz sedmerca za 22:20 na 3:20 do posljednje sirene.

Storhamar je tri puta prilazio na minimalnu razliku, Raičevićeva opet pokazala crtu liderke, preuzela odgovornost i vraćala plus dva, ali je norveški viceprvak zaprijetio i golom Guro Nestaker prišao na 24:23.

Bojana Popović je uzela tajm-aut 32 sekunde prije kraja, Pletikosićeva napravila grešku, ali je Atingre odbranila zicer i sačuvala pobjedu.

BUDUĆNOST BEMAX - STORHAMAR 24:23 (12:11)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 400. Sudije: Duplij i Pabedrina (Ukrajina). Sedmerci: Budućnost Bemax 6 (6), Storhamar 2 (2). Isključenja: Budućnost Bemax 8, Storhamar 6 minuta.

Budućnost Bemax: Atingre (16 odbrana), J. Kadović, Ćorović, J. Vukčević 2, Pletikosić 6 (4), Godeč 3, Popović 1, Kardoso de Kastro 2, Agović, Bulatović 1, Tomova, N. Kadović 2, Raičević 7 (2), Pavićević, Kepić, N. Vukčević.

Storhamar: Grenlund (pet odbrana), Rosok (šest odbrana), Svendsberget 4, Hegset 1, Johanson, M. Jakobsen 3, Abdula 4, Lefkvist 4 (2), Fredrikson, A. Jakobsen, Obaidli 3, Cšoke, Nestaker 4.