Crnogorski juniori poraženi i od Hrvatske

Naša U20 selekcija izgubila i drugi meč na turniru

5197 pregleda 0 komentar(a)

Muška juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore je poražena danas u Kjetiju od Hrvatske 36:24 (16:12) u utakmici drugog kola kvalifikacionog turnira za plasman na Svjetsko prvenstvo za igrače do 21 godine.

Tim porazom, drugim na turniru, crnogorski rukometaši su ostali i teorijski bez šansi za prvo mjesto i plasman na šampionat.

Na startu turnira su izgubili od Italije 29:23. Crnogorska selekcija, koja je nastupila bez povrijeđenog Radoša Premovića, samo jednom je bila u vođstvu (3:2) u sedmom minutu, a tri minuta kasnije je posljednji put izjednačila rezultat (5:5). Hrvatska je serijom od 6:0 povela 13:6 u 23, a sredinom drugog poluvremena sa devet vezanih pogodaka riješila sve dileme i trijumf učinila ubjedljivijim (34:20).

U našoj selekciji su najefikasniji bili Mirko Latković i Luka Barjaktarović sa po pet golova, dok su po tri pogotka postigli Elmin Junuz, Milan Nišavić i Andrija Radovanović.

Hrvatsku su do pobjede, druge na turniru, vodili su Matija Car i Ivan Barbić sa po šest.

Crna Gora će u posljednjem kolu igrati sjutra sa Izraelom.

Samo pobjednik turnira izboriće plasman na šampionat.