Francuska u finišu slomila otpor Poljske

Nošeni podrškom prepune „Spodek arene” u Katovicama, Arkadijuš Morito i drugovi su dugo prijetili, u 49. minutu izjednačili na 21:21, ali više nisu mogli „Eksperti” su tada vezali tri gola, dva sa igračem manje i trasirali put ka pobjedi (26:24)

4273 pregleda 0 komentar(a)
Kentan Mae u duelu sa Bartolomejom Bisom, Foto: AP Photo/Piotr Hawalej

Na otvaranju 28. Svjetskog prvenstva, rukometaši Francuske su savladali domaću Poljsku 26:24.

Nošeni podrškom prepune „Spodek arene” u Katovicama, Arkadijuš Morito i drugovi su dugo prijetili, u 49. minutu izjednačili na 21:21, ali više nisu mogli.

„Eksperti” su tada vezali tri gola, dva sa igračem manje i trasirali put ka pobjedi.

Dika Mem je bio najefikasniji sa šest golova, Kentan Mae je dao četiri, a po tri Janis Lene, Nikola Turna i Ludovik Fabregas.

Poljsku su predvodili Šimon Sićko sa sedam i Morito sa šest pogodaka.

Drugi meč grupe B, iz koje se timovi u glavnoj fazi ukrštaju sa grupom A, u kojoj su Crna Gora, Španija, Iran i Čile, igraju sjutra Slovenija i Saudijska Arabija.