Prva pobjeda „lavova”: Savladan Iran, fantastična partija Branka i Miloša Vujovića

Crnogorski rukometaši slavili 34:31, u ponedjeljak je rival Čile

41214 pregleda 49 komentar(a)
Zajedno dali 19 golova: Branko i Miloš Vujović nakon utakmice, Foto: IHF
Ažurirano: 14.01.2023. 20:50h
Završeno
19:29h

Crnogorski rukometaši su upisali prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Tim Zorana Roganovića je bio bolji od Irana 34:31, to mu je drugi trijumf u istoriji svjetskih prvenstava.

Naš tim je imao kontrolu, prednost je išla i do pet golova razlike, ali je i početkom drugog poluvremena dozvolio protivniku da serijom 4:0 izjednači na 20:20.

Ipak, kvalitet je presudio, prije svih Miloša i Branka Vujovića koji su kombinovano postigli 19 golova.

"Lavovi" u ponedjeljak igraju posljednji meč u grupi - rival je Čile (18 sati).

19:28h

Kraj meča - Crna Gora je savladala Iran 34:31.

19:26h

Miloš Vujović je pogodio za 34:29.

19:24h

Nestvarna situacija - autogol Vuka Lazovića za 33:29. Posljednji tajm-aut na meču traži Roganović na dva minuta i 12 sekundi do kraja.

19:22h

Branko Vujović ne koristi zicer, na drugoj strani Sadegi daje svoj osmi gol za 32:28 na četiri minuta do kraja. Ali, Vujović vraća plus pet (33:28).

19:21h

Branko Vujović prvi put donosi plus pet (32:27) na pet i po minuta do kraja.

19:20h

Simić brani dva zicera u dva napada i, po svemu sudeći, stavlja tačku na meč.

19:18h

Iranci ne koriste napad sa igračem više, potom Sijavoši brani zicer Čepiću, ali lopta ostaje kod "lavova".

I nije moglo bolje - Grbović je iznudio i isključenje i sedmerac, a Miloš Vujović pogađa deveti put za povratak na rekordnih plus četiri (31:27).

19:16h

Anđelić je odlično fintom izbacio odbranu i povisio na 30:27.

19:14h

Gol Sadegija iz cepelina nakon Vujovićevog tajm-auta, ali potom brzi centar "lavova", sjajan pas Božovića iza leđa i pogodak Grbovića. Sadegi, međutim, uzvraća i smanjuje na 29:27.

19:12h

Novi sjajan gol Grbovića za 28:25 i posljednji tajm-aut Veselina Vujovića na 11 minuta i 36 sekundi do kraja.

19:11h

Sadegi i Galandari vraćaju Iran u igru (27:25, 47. minut). Opuštanja ne smije da bude, jer je tim Veselina Vujovića protiv Čilea gubio 23:20 u 55. minutu, pa je slavio 25:24.

19:09h

Lasica vraća četiri razlike na 15 minuta do kraja.

19:07h

Risto Vujačić je iznudio sedmerac i isključenje Samsamija, Miloš Vujović pogađa za 26:23.

19:04h

Božović se iskupio sjajnim golom za 25:22.

19:03h

Promjena odbrane na 5:1 se ispostavila kao pravi potez, Iranci sada teško dolaze do šansi, ali je Hejdarpur iskoristio loš potez Miloša Božovića i iz kontre smanjio na 24:22.

18:59h

Branko Vujović vraća dva razlike, Veselin Vujović opet mijenja golmana - umjesto Rahimija, između stativa je Sijavoši, koji je bio heroj utakmice sa Čileom, ali je danas odbranio samo jedan šut.

I odmah na povratku "skida" zicer Milošu Vujoviću, koji je do sada gađao 7-7. Ali, ne može ništa njegovom prezimenjaku - i Branko daje svoj sedmi gol za 24:21 i tajm-aut Vujovića u 40. minutu.

18:57h

Odbrana je loša, Oraei opet donosi izjednačenje, ali najmlađi ponovo preuzima odgovornost - Čepić pogađa za 22:21.

18:57h

Čepić prekida seriju Irana - 21:20.

18:55h

Iran je izjednačio iz kontre golom Barbata (20:20), Zoran Roganović uzima tajm-aut poslije nepunih pet minuta 2. poluvremena.