Crna Gora na krilima Miloša i Branka Vujovića savladala Čile i u drugu fazu prenijela dva boda

Ažurirano: 16.01.2023. 19:44h
Završeno
19:29h

Crna Gora je savladala Čile 35:33 i u drugu fazu prenijela dva boda.

Najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 12 pogodaka. Branko Vujović je postigao devet, Božo Anđelić pet, a Nemanja Grbović četiri.

Čileance je vodio Fojhtman sa devet golova.

Crna Gora će u narednoj fazi igrati sa Francuskom, Poljskom i Slovenijom.

Mirko Radović
Izmjena: 19:44h
19:29h

Fojhtman pogađa - 34:32.

19:27h

Branko Vujović stavlja tačku na utakmicu - 34:31!

19:26h

Simić brani sedmerac Fojhtmanu!

19:25h

Sada pogađa stariji od braće Salinas, Rodrigo - 33:31 na tri i po minuta do kraja.

19:24h

Branko Vujović vraća mir svojim sedmim golom za 33:30 na malo više od četiri minuta do kraja.

19:23h

Esteban Salinas je sa dva gola smanjio na 32:30.

19:20h

Sudije su priznale neregularan gol iz sedmerca Ervinu Fojhtmanu, jer je spustio nogu prije šuta. Srećom, Božo Anđelić pogađa za 31:28, a Fojhtman dobija isključenje jer je namjerno gađao Lazovića.

Čileu je to prvo isključenje, Crna Gora ih ima sedam.

Mirko Radović vraća plus četiri - 32:28.

19:16h

Esteban Salinas je iznudio isključenje Vuka Lazovića i sedmerac, Ervin Fojhtman ga koristi, ali tu je opet maestralni Miloš Vujović. Simić sada brani zicer.

19:14h

Opet Čile vezuje dva gola, nakon Donosa pogađa i Esteban Salinas za 28:26, ali je Miloš Vujović i 11. put bez greške.

19:12h

Precizan je i Miloš Božović sa 10 metara, opet je plus četiri, ali Donoso vraća na 28:25.

19:10h

Fenomenalan gol Mioša Vujovića, njegov deseti - 27:24.

19:08h

Viktor Donoso prekida loš niz svog tima, a Aumada-Koljado svojim šestim golom smanjuje na 26:24. Sada Roganović uzima tajm-aut.

19:06h

Božo Anđelić je sjajno probio i pogodio, Crna Gora u 43. minutu vraća rekordnih plus četiri (26:22). Tajm-aut za Čile.

19:03h

Ervin Fojhtman ne dozvoljava opuštanje, ali Mirko Radović pogađa prvi put na ovom šampionatu za 25:22.

19:02h

Majstorija Miloša Božovića za 24:21. Lakše se diše.

19:01h

Čileanci ne koriste ni treći vezani napad, a Miloš Vujović daje svoj deveti gol, četvrti iz sedmerca za 23:21 u 39. minutu.

18:57h

Miloš Vujović koristi sedmerac, ali potom Simić ne uspijeva da ga nađe u kontri. Loptu krade Ervin Fojhtman, ali Čile ne koristi drugi vezani napad.

18:57h

Gol Rodriga Salinasa iz kontre za 21:21.

18:56h

Sjajan gol Branka Vujovića, ali nema rješenja za Fransiska Aumada-Koljadu - 21:20 u 34. minutu.