Poraz Crne Gore: Francuzi su tim sa druge planete

Mirko Radović i Radojica Čepić zaustavljaju Nikolu Karabatića, Foto: AP Photo/Piotr Hawalej
Završeno
19:21h

Kraj meča, Crna Gora je poražena od Francuske 35:24.

Francuzi su opravdali ulogu favorita i u ovom trenutku pokazali da su ekipa sa druge planete.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Miloš Božović sa šest pogodaka.

Po tri su postigli Aleksandar Bakić, Branko Vujović, Mirko Radović i Božo Anđelić.

Kod Francuza je najefikasniji bio Melvin Ričardson sa 10 pogodaka.

Izmjena: 19:27h
19:18h

Pogađaju Bakić i Brije, sada je 32:23.

19:17h

Opet Nai pogađa praznu mrežu, Roganović traži tajm-aut pri rezultatu 31:22 u 55. minutu.

19:15h

Dva gola u 54. minutu - prvo je pogodio Lazović, pa Len za 30:22.

Pred Crnom Gorom su još dva meča - u petak protiv Poljske u 20.30 i u nedjelju u 15.30 protiv Slovenije. Potrebno je da se dogodi čudo da "lavovi" zaigraju u četvrtfinalu, ali bi ih dvije pobjede približile kvalifikacionom turnira za Olimpijske igre.

19:14h

Novi cepelin i šesti gol Božovića, a dobro je da se Miloš Vujović nije povrijedio, kada je pokušao da stigne loše bačenu loptu u kontri, jer je preskočio reklame i završio u zaštitnoj mreži.

Pogađaju desna krila Len i Lasica, a Vujović ne koristi novu kontru.

19:10h

Selektor Francuske Gijom Žil uzima tajm-aut.

19:09h

Matović je odbranio zicer Naiju, a Božović dao svoj peti gol za 27:19. Bilo bi dobro da se bar poraz ublaži, mada Ričardson 10. put pogađa.

19:07h

Žerar i Simić su otišli na klupe, na terenu su rezervni golmani Desbone i Matović, a Ričardson svojim devetim golom donosi plus devet (27:18).

19:05h

Cepelin je drugi put prošao, pogodio je Čepić, ali je dobio isključenja, a Turna sa crte rutinski pogodio za 26:18.

19:03h

Crna Gora je van ritma potpuno, Radović je skrivio probijanje u napadu sa dva igrača više, a Ričardson donio rekordnih plus osam (25:17).

19:01h

Žerar brani zicer Branku Vujoviću iz cepelina, a Nai pogađa praznu mrežu za 24:17. Drugi tajm-aut Roganovića, koji je u nevjerici ispratio 16. odbranu sjajnog golmana.

18:58h

Port je iz kontre donio 23:16, prije nego što je Bakić iz brzog centra smanjio na 23:17.

18:56h

Konačno Crna Gora koristi sedmerac. precizan je Radović za 21:16, ali Prandi uzvraća.

18:55h

Ričardson koristi dva vezana sedmerca, Francuska u 38. minutu prvi put ima plus šest (21:15).

18:53h

Simić je uzvratio odbranjenim zicerom Fabregasu, a Branko Vujović smanjio na 19:15.

18:52h

Lazović je iznudio isključenje Prandija i sedmerac, ali Žerar brani i šut kapitena Vaska Ševaljevića.

18:50h

Na teren se vratio Branko Vujović i odmah pogodio, ali je uzvratio Prandi. Uzgred, isključen je Stevan Vujović.

18:49h

Žerar sad brani i šut Vujačića, a Nai iz kontre vraća rekordnih plus pet (18:13).

18:48h

Žerar brani šut Božoviću i zicer Bakiću, Ričardson pogađa za 17:13.

18:47h

Roganović je odlučio da 2. poluvrijeme počnu Bakić na lijevom krilu i Vujačić na desnom beku. Miloš i Branko Vujović su na klupi.