Novi poraz "lavova", nema ništa ni od kvalifikacija za OI

23887 pregleda 79 komentar(a)
Ažurirano: 20.01.2023. 22:55h
Završeno
22:03h

Crnogorski rukometaši su poraženi od Poljske 27:20, time su i kolo prije kraja glavne runde SP ostali bez šansi da dođu do kvalifikacija za Olimpijske igre.

Miloš Vujović je bio najefikasniji u našem timu sa pet golova, po četiri su postigli Branko Vujović i Radojica Čepić.

"Lavovi" posljednju utakmicu igraju u nedjelju od 15.30 sati kada je rival Slovenija.

Izmjena: 22:55h
21:56h

Ćorsović se upisao za 25:20.

21:52h

Čepić je pogodio poslije tajm-auta - 23:19.

21:51h

Na 11 minuta do kraja Poljska ima pet golova prednosti (25:23), tajm-aut Roganovića.

21:50h

Miloš Vujović je bio siguran iz kontranapada za 21:18, onda novi gol Poljske - 22:18.

21:48h

Ponovo je Poljska na sigurnih plus pet, našla je put do mreže poslije šest minuta - 21:16.

Uzvratio je Čepić za 21:17.

21:47h

Simić je odbranio sedmerac, a Radović sa krila nije iskoristio odličnu šansu da smanji na tri razlike - ostalo je 20:16.

21:46h

Minus četiri - 20:16, siguran je bio Čepić.

21:43h

Dva brza gola "lavova", sada je 20:15.

21:41h

Roganović je tražio tajm-aut, Crna Gora ima sedam golova minusa.

21:38h

Nema odbrane od poljskih bombardera u nastavku - 20:13.

"Lavovi" su primili osam golova za nešto više od 12 minuta.

21:37h

Opet Miloš Vujović, sada iz sedmerca za 18:13.

21:36h

Seriju Poljaka je prekinuo Miloš Vujović i smanjio na 16:11.

21:33h

Velikih šest golova razlike ima Poljska - vodi 16:10.

21:31h

Lazović je zatresao mrežu, "lavovi" su i dalje na minus tri - 13:10.

21:28h

Počelo je drugo poluvrijeme, odmah su Poljci zatresli mrežu za 12:8, potom i prvi gol Crne Gore u nastavku - 12:9.

21:10h

Probijanje Ševaljevića, pa gol Sićka i izgubljena lopta Ćorsovića. I za kraj još i isključenje Ševaljevića - Crna Gora ide na poluvrijeme sa minus tri (8:11).

Kako je igrala u napadu i šutirala, još je i sjajno prošla, mada ovih tri razlike sigurno bole, jer je u 27. minutu Branko Vujović izjednačio na 8:8.

Od tog trenutka, Roganovićevi izabranici nisu iskoristili dva napada sa igračem više (probijanje i izgubljena lopta), niti sedmerac, jer je Miloš Vujović šutirao pored gola.

"Lavovi" su izgubili 11 lopti i šutirali 21-8! To su čak 24 prokockana napada, zbog toga i stoji konstatacija o minus tri kao sjajnom rezultatu. Ni Poljska nije mnogo bolja, ali je bila manje loša...

21:08h

Dašek pogađa za 10:8, arbitri opet gledaju snimak, ovog puta zbog faula nad Kaluđerovićem. Samo dva minuta za Valčaka.

21:06h

Sićko je vratio prednost Poljskoj, ali Vasilije Kaluđerović je drugi put iznudio sedmerac, a nije ga iskoristio Miloš Vujović.

21:05h

Kornecki je odbranio Branku Vujoviću četiri šuta, ovaj nije mogao - 24-godišnji Nikšićanin iz kontre donosi izjednačenje u 27. minutu.