Poraz na kraju: Slovenija ubjedljiva protiv Crne Gore

Vuk Lazović daje gol Urbanu Lesjaku, Foto: REUTERS/Kacper Pempel
Ažurirano: 22.01.2023. 19:44h
Završeno
16:54h

Poraz "lavova" u posljednjem meču na Svjetskom prvenstvu - tim Zorana Roganovića je izgubio od Slovenije 31:23.

Vujačić je sa pet golova bio najefikasniji u našem timu, po četiri su postigli Simić, Miloš Vujović, Kaluđerović i Lasica.

Izmjena: 17:00h
16:50h

Dolenec koristi sedmerac za 23:30.

16:49h

Četvrti gol i Miloša Vujovića za minus šest poslije duže vremena.

16:48h

Četvrti gol mlađeg od braće Simić za 22:29 u 56. minutu.

16:47h

Peti gol Vujačića, pa prvi Ovničeka, kojem se lopta vratila nakon što mu je Matović odbranio prvi šut.

16:46h

Stalno je sedam ili osam razlike. Pogodio je Vlah za 19:27, Vujačić smanjio, a Novak opet vratio plus osam.

16:45h

Simić je treći put precizan za 19:26.

16:44h

Lasica treći put realizuje sedmerac, ali opet odgovoro Novaka za 18:26 u 52. minutu.

16:40h

Sjajan pas Kaluđerovića i pogodak Miloša Vujovića iz kontre, ali Nobvak uzvraća iz brzog centra. Igra se gol za gol - 17:25 u 49. minutu i tajm-aut Roganovića.

16:39h

Miloš Vujović pogađa sa krila za 16:23, ali je precizan i Cehte.

16:37h

Slovenija vraća maksimalnih plus osam golom Horžena za 15:23.

16:35h

Kaluđerović pogađa za 15:22, to mu je četvrti gol.

16:33h

Dolenec je iskoristio sedmerac, potom je pogodio i Cehte, a Simićć iz brzog centra uzvratio.

Korpulentni Blagotinšek vraća osam razlike (14:22).

16:30h

Lasica je opet izveo sedmerac i prevario Baznika, koji je ušao umjesto Lesjaka da proba da zaustavi ovaj šut - 13:19 u 39. minutu.

16:28h

Treći gol Vujačića, pa peti Vlaha. Ćorsović je pokušao sa centra, ali je Lesjak stigao na vrijeme da odbrani.

Srećom, Vlah ne koristi sedmerac - poslije odbrane Matovića, lopta od prečke nije otišla u mrežu, već tik ispred linije.

16:26h

Četvrti sedmerac, drugi pogodak. Sada pogađa Lasica za 11:17 u 36. minutu, ali uzvraća Vlah.

16:23h

Vlah pogađa za 9:17, a onda je opet precizan Kaluđerović, ovog puta u napadu sa igračem više nakon što je iznudio isključenje Mačkovšeka.

Nažalost, sada sa 25 metara ne pogađa praznu mrežu.

16:21h

Horžen prvi put donosi osam razlike - 8:16, ali je Kaluđerović smanjio.

16:21h

Miloš Vujović je počeo 2. poluvrijeme, ali se trend nastavlja - Lesjak brani zicer Ćorsoviću. To mu je 11. odbrana.

16:14h

Statistika na poluvremenu je gotovo istovjetna kao na utakmici sa Poljskom - „lavovi” su i tada dali osam golova iz 23 šuta, sada iz 24, a imaju devet izgubljenih lopti, jednu manje nego prije dva dana.

I Urban Lesjak ima 10 odbrana, kao i Metaeuš Kornecki u petak na velikom odmoru.