Švedska odigrala pošteno i odvukla Mađarsku u četvrtfinale, Francuskoj derbi sa Španijom

Iako je gubio na poluvremenu, jedan od dva domaćina SP savladao Portugal 32:30, pa su Mađari zahvaljujući pobjedi u međusobnom meču nad Islandom prošli u nokaut fazu

6875 pregleda 2 komentar(a)
Džim Gotfridson na utakmici sa Portugalom, Foto: Alexis Borges Adam Ihse/TT News Agency via REUTERS
Ažurirano: 22.01.2023. 22:29h

Od specijalnog izvještača „Vijesti”

Sedmi učesnik četvrtfinala 28. Svjetskog prvenstva za rukometaše je Mađarska.

Tim Ćeme Rodrigesa je u prvom meču dana u Geteborgu savladao Zelenortska Ostrva Ljubomira Obradovića (42:30) i čekao uslugu Švedske.

I ona je stigla - iako je gubio na poluvremenu, jedan od dva domaćina SP je savladao Portugal 32:30, sačuvao perfektan skor, ali i povukao Mađare za sobom u nokaut fazu.

Mađarska je, naime, završila grupu II sa šest bodova, koliko i Island, ali je pobijedila „ribare” u međusobnom meču.

Portugalcima je večeras bio dovoljan i bod, jer su u eventualnom krugu sa Mađarskom i Islandom imali najbolju međusobnu gol-razliku.

Ispostavilo se da ih je skupo koštao remi sa Brazilom (28:28), do kojeg su Južnoamerikanci došli u 1. kolu glavne faze tek pregledom VAR-a, jer je Boržes nepravilno blokirao izvođenje deveterca...

U direktnom duelu za 1. mjesto u grupi I, u kojoj je bila i Crna Gora, Francuska je preokretom u finišu savladala Španiju 28:26.

„Eksperti” će u četvrtfinalu igrati sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe III. O to će sjutra u direktnom duelu rješavati Njemačka i Norveška, a pobjednik će ići na „ispanose”.

Švedska će na drugoplasirani tim grupe IV, a Mađarska na pobjednika. Za sada je prvi Egipat, ali može da ga preskoči Danska ako ga pobijedi u posljednjem kolu.