Danska preko Španije do novog finala, Francuska silna protiv Švedske

Meč za zlato je na programu u nedjelju od 20.30

8710 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 27.01.2023. 22:36h

Danska će u nedjelju 29. januara braniti titulu prvaka svijeta u rukometu, napada je Francuska.

Danci su u polufinalu u Gdanjsku bili bolji od Španije (26:23), dok su Francuzi savladali Švedsku u Stokholmu - 31:26.

Uzbudljiv duel odigrale su Danska i Španija.

Španci su nakon pet golova minusa na poluvremenu striktnim čuvarom nad Mikelom Hansenom prišli na svega gol zaostatka.

Tada je, međutim, Odriozola zaradio isključenje, "vikinzi" došli na tri razlike, a Španija ispala iz ritma i bila je skoro sedam minuta bez gola...

Ipak, nije se predavala, pogodila je iz tri kontranapada i na 52 sekudne do kraja imali sedmerac za minus jedan, ali je Niklas Landin odbranio penal.

I spriječio je novu senzaciju Španaca, kakva je već viđena u četvrtfinalu sa Norveškom.

Simon Bogetfot Pitlik sa šest golova iz 12 šuteva je bio najefikasniji na utakmici, dok je Magnus Saugstrup Jensen pogodio svih pet šuteva.

Aleks Dujšebajev sa pet golova iz šest pokušaja je bio najbolji u ekipi Španije.

Francuska je, s druge strane, slavila nad Švedskom na krilima Ludovika Fabregasa, koji je postigao šest golova.

Finale je u Stokholmu u nedjelju od 20.30.