Karabatić bio rovit na Mundijalu, a nakon dodatnih pregleda ustanovljeno da je povreda teže prirode

3450 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Karabatić, Foto: Shutterstock

Rukometaš PSŽ-a Nikola Karabatić odsustvovaće tri mjeseca sa terena zbog povrede desne noge, saopštio je francuski klub.

Karabatić je bio rovit na prethodnom rukometnom Mundijalu, a po dolasku u klub uradio je dodatne preglede nakon kojih je ustanovljeno da će jedno vrijeme biti van terena.

PSŽ će bez Karabatića pokušati da se domogne završnog turnira Lige šampiona u Kelnu. Ekipa iz Pariza je trenutno lider u grupi A sa 18 bodova nakon 11 utakmica.

U francuskom šampionatu PSŽ je na drugom mjestu sa 28 bodova, koliko ima i prvoplasirani Monpelje, dok Nant na trećoj poziciji ima dva boda manje.

Karabatić je u PSŽ došao 2015. godine i od tada je ekipa svake sezone osvajala šampionsku titulu u Francuskoj. Osvojio je i tri Kupa Francuske i tri Liga kupa.

Francuski reprezentativac je u karijeri tri puta osvojio Ligu šampiona, sa tri različita kluba - Monpeljeom, Barselonom i Kilom.

Karabatić je prethodnog mjeseca sa Francuskom u finalu Svjetskog prvenstva izgubio od Danske (34:29).