„Lavovi” prvi put poraženi u „Morači”, Slovenija uradila ono što nisu Danska, Švedska, Njemačka...

Crna Gora - Slovenija 29:32 u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Branko Vujović na večerašnjem meču, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 09.03.2023. 20:31h
Završeno
19:44h

Drugi put za mjesec i po, rukometaši Crne Gore su izgubili od Slovenije.

Nakon 23:31 u nebitnom meču na oproštaju od Svjetskog prvenstva u Švedskoj i Poljskoj, "lavovi" su poraženi i u "Morači" u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj 32:29.

To je prvi poraz rukometaša Crne Gore u našoj najvećoj dvorani, mada je sve moglo da bude drugačije, jer je tim debitanta Vlada Šole imao i pet golova prednosti, a u 2. poluvremenu dolazio do plus dva.

Nažalost, u ključnim trenucima je falilo rješenja u napadu, što je ekipa Uroša Zormana kaznila i preuzela 1. mjesto u grupi 7.

Isti rivali se sastaju za tri dana u Kopru.

Izmjena: 19:49h
19:43h

Čini se da je sve riješeno golom Kodrina za 29:31 na 35 sekundi do kraja. Tajm-aut Šole, ali se čini da je prvi poraz "lavova" u "Morači" neminovan.

19:40h

Branko Vujović koristi sedmerac za 29:30 na 87 sekundi do kraja, a "lavovi" ne koriste kontru i činjenicu da je gol bio prazan. Šta više, Vujović daje loptu u ruke Jancu, pa Slovenci imaju napad na 61 sekundu do kraja. Ako daju gol, sve će biti riješeno.

19:39h

Cehte je pogodio za 30:28 i usput udario u Simića, pa se požalio na bol.

19:36h

Čavor smanjuje na 28:29. Tajm-aut Slovenije na manje od dva i po minuta do kraja.

19:36h

Makuc je vrhunskom fintom prevario sve i donio Sloveniji 29:27 na tri i po minuta do kraja.

19:35h

Lesjak brani zicer Kaluđeroviću u napadu sa igračem više.

19:33h

Lazović daje četvrti gol, ali je Slovenija prvi put na meču izborila sedmerac. Vlah je nadmudrio Simića za 27:28 na četiri minuta i 45 sekundi do kraja.

19:31h

Horžen donosi novi preokret. Fenomenalan meč u "Morači", nadamo se da će i rezultat biti kakav svi želimo.

Treći crveni karton, ovog puta za Novaka u 55. minutu zbog faula nad Kaluđerovićem.

19:30h

Uzvraća Lesjak, koji brani šut Kaluđeroviću. Do kraja je šest i po minuta.

19:29h

Ponovo su zajedno u napadu Čavor i Branko Vujović, ali to ne daje rezultat. Srećom, Simić je upisao 13. odbranu.

19:27h

Odlična akcija, Lazović pogađa, ali potom "lavovi" gube loptu u kontri, što svojim sedmim golom kažnjava Vlah - 26:26, 52. minut.

19:25h

Novak je utrčao sa desnog krila na poziciju pivota i četvrti put savladao Simića, a onda izjednačio iz kontre (25:25). Do kraja je 10 minuta i četiri sekunde, Šola troši drugi tajm-aut, jer se njegov tim muči u napadu. Ima pravo na još jedan.

19:23h

Novak smanjuje na 24:23 u 49. minutu, Anđelić srećno vraća plus dva.

19:19h

Ćorsović ne koristi napad sa igračem više, Novak iz kontre smanjuje na 23:22, ali je Bakić siguran - 24:22.

19:17h

Slovenci gube loptu nakon tajm-auta, atmosfera u dvorani dostiže vrhunac.

19:15h

Branko Vujović pogađa za 22:21, a Bakić iz kontre donosi plus dva. Tajm-aut Slovenije.

19:13h

Makuc je prekinuo pasivni napad lucidnim golom, a onda je Simić upisao 12. odbranu i spriječio Janca da preokrene iz kontre.

19:11h

Izjednačio je Anđelić na 20:20 u 41. minutu, a Risto Vujačić preokrenuo iz kontre.

19:08h

Uz dosta zabune i rizika, lopta ipak dolazi do Aleksandra Bakića, koji je smanjio na 18:19. Pogađaju potom i Vlah i Kaluđerović.