Majda Mehmedović se oprostila na pravi način - 45. peharom u rukometnu istoriju

Sjajna Baranka sa Kastamonuom odbranila titulu prvaka Turske, na pet mečeva finala dala 35 golova

7274 pregleda 5 komentar(a)

Kako joj je prošla karijera, tako ju je Majda Mehmedović i završila - sa peharom u rukama.

Jedna od najboljih i najtrofejnijih crnogorskih rukometašica svih vremena od rukometa se oprostila kao šampionka Turske sa Kastamonuom, koji je u majstorici finala plej-ofa savladao Konjaalti 29:24 i odbranio tron.

Jedno od najboljih lijevih krila druge decenije XXI vijeka se oprostilo sa stilom, jer je na pet mečeva finala dalo 35 golova.

Sjajna Baranka je sa Crnom Gorom bila evropski prvak i olimpijski šampion, ima bronzu sa Svjetskog junuiorskog prvenstva, a osvojila je i dvije Lige šampiona u dresu Budućnosti, kao i Kup pobjednika kupova.

Sa podgoričkim klubom je osvojila još 29 trofeja - po 11 u prvenstvu i Kupu Crne Gore, te sedam u Regionalnoj ligi.

Sa ĆSM Bukureštom je uzela dvije titule, tri Kupa Rumunije i dva Superkupa Rumunije, a sa Kastamonuom po dvije titule, dva Superkupa i jedan Superkup Turske.

Ukupno je, dakle, čak 45 puta podizala pobjednički pehar!