Poraz i za kraj, juniorke osme u Evropi

Na oproštaju od Evropskog prvenstva u Rumuniji, mlade rukometašice Igora Markovića izgubile od Švajcarske 37:32

2000 pregleda 0 komentar(a)

Prije dvije godine, generacija crnogorskih rukometašica rođenih 2004. godine i mlađe osvojila je 8. mjesto na Evropskom kadetskom prvenstvu u Podgorici.

Isti plasman ostvaren je i na šampionatu Starog kontinenta u Rumuniji, sada u konkurenciji juniorki.

Na oproštaju od takmičenja, izabranice Igora Markovića su doživjele četvrti vezani poraz, ovog puta od Švajcarske - 37:32.

Mlade „lavice” su vodile 23:21 u 40. minutu, ali je Švajcarska odgovorila serijom 7:0 i u 46. preokrenula na 28:23.

Crna Gora je dva puta prišla na minimalnu razliku (30:29 i 31:30), ali je sa nekoliko vezanih grešaka izgubila priključak, samim tim i meč...

Nikolina Marković na današnjem meču
Nikolina Marković na današnjem mečufoto: Marius Ionescu/FRH

Nikolina Marković je bila najefikasnija sa devet golova, Ema Kolić i Ivana Vujadinović su dale po pet, Andrea Brajović tri, Maša Kuzmanović, Jelena Vukčević, Nađa Micevska i Anđela Milošević po dva, a po jedan Sara Burić i golmanka Marija Marsenić, koja je imala 15 odbrana.

Markovićev tim je u grupi savladao Sjevernu Makedoniju (33:29) i Češku (29:25), remizirao sa finalistom Danskom (29:29), a u glavnoj fazi izgubio od drugog finaliste Mađarske (28:25) i Francuske (33:31).

U duelima za plasman od 5. do 8. mjesta je poražen od Švedske 30:28 i danas od Švajcarske.

Crna Gora je još ranije obezbijedila plasman na Svjetsko juniorsko prvenstvo. čiji je domaćin naredne godine biti Sjeverna Makedonija.

Ova generacija je lani nastupala na istom mjestu na SP za kadetkinje i osvojila 18. mjesto.