Kadetkinje nadigrale Češku, protiv Njemica meč odluke

Ženska rukometna kadetska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Češku (25:21), u 2. kolu Evropskog prvenstva

4709 pregleda 0 komentar(a)
Izabranice Tatjane Jeraminok odigrale su odličnu utakmicu, Foto: RSCG

Ženska rukometna kadetska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Češku (25:21), u drugom kolu Evropskog prvenstva za igračice do 17 godina u Podgorici.

To je prvi trijumf crnogorskih kadetkinja na šampionatu, nakon jučerašnjeg startnog poraza od Islanda.

Bilo je to znatno bolje izdanje nego na premijeri protiv Islanda, odbrana na čelu sa golmankom Rončević bila je na visokom nivou, u napadu je bilo više raspoloženih igračica, pa prva dva boda na smotri najboljih selekcija Evrope, nijesu mogla da izmaknu.

Crna Gora je prvi put povela u 18. minutu (6:5) kada je pogodila Guberinić. Nakon prvih 30 minuta prednost je iznosila dva gola - 12:10.

Put ka pobjedi trasiran je na početku drugog poluvremena - u 40. minutu crnogorska reprezentacija je povela 17:12, a Češka do kraja meča nije uspjela da priđe na manje od dva gola zaostatka.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Nina Ramusović sa osam golova, a sjajna je bila i Anđela Guberinić koja je sedam puta zatresla mrežu rivala. Teodora Rončević je meč završila sa 11 odbrana.

Crna Gora će u nedjelju igrati utakmicu protiv Njemačke, koja će biti odlučujuća u borbi za plasman u glavnu rundu.