Crnogorski kadeti poraženi u Hrvatskoj, Sjeverna Makedonija bila prejaka

Kadetskoj rukometnoj selekciji Crne Gore prvi poraz u drugoj utakmici Svjetskog prvenstva u Hrvatskoj

4983 pregleda 0 komentar(a)

Kadetska rukometna selekcija Crne Gore doživjela je prvi poraz na Svjetskom prvenstvu za igrače do 19 godina u Hrvatskoj - nakon startne pobjede protiv Gruzije, generacija koju predvodi trener Draško Mrvaljević poražena je od Sjeverne Makedonije (29:20).

Ubjedljiv poraz nije se mogao naslutiti nakon prvih 30 minuta u kojima je Crna Gora odlično parirala protivniku, nekoliko puta imala i minimalnu prednost, a na veliki odmor, ipak, otišla sa dva gola minusa (12:10).

Sjeverna Makedonija je meč prelomila na početku drugog poluvremena - u 40. minutu povela je 17:12, a naša reprezentacija do kraja meča nije uspjela da priđe na manje od tri gola zaostatka.

Andrej Dobrković je bio najefikasniji sa sedam golova, dok je Darko Đurković postigao četiri. Lazar Sredanović je upisao devet odbrana.

Crna Gora u subotu (19.30 sati) će igrati protiv Norveške, koja ima maksimalan učinak nakon dva kola.