Tivat nemoćan u Skoplju, bivši šampion Evrope slavio 21 razlike

Tim Đorđa Peruničića u prvom meču 2. kola EHF Evropskog kupa poražen od Đorče Petrova 43:22

4519 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa večerašnjeg meča Đorče Petrov - Tivat, Foto: 24rakomet.mk

Tivat je ispisao istoriju, postao prvi ženski klub sa primorja koji je nastupio u evropskom takmičenjima, ali je jasno da će brzo završiti odiseju.

Tim Đorđa Peruničića je u prvom meču 2. kola EHF Evropskog kupa poražen od Đorče Petrova u Skoplju čak 21 razlike - 43:22.

Tivćanke su se u uvodnom dijelu meča nekako držale u igri, golom Anđele Kovačević u 12. minutu prišle na 6:4, ali to je bilo to.

Šampion Evrope iz 2002. godine je od tog trenutka dominirao i stalno povećavao prednost do 57. minuta, kada je Ana Marija Kolarovska dala svoj deveti od 10 golova za 41:20.

U poraženom timu najefikasnija je bila Kristina Arsenijević sa šet golova, ali iz čak 18 šuteva.

Božidarka Delibašić je dala pet, Kovačevićeva četiri, Andrijana Ivanović tri, a po jedan Danila Radonjić, Jovana Bulatović, Ksenija Jovićević i Nikolija Medojević.

Danica Pandurević je zaustavila devet šuteva i sedmerac, Ksenija Pajović je upisala dvije odbrane.

U domaćem timu, uz Kolarovsku, odskočile su Iva Božinovska sa osam i Angela Jankulovska sa sedam pogodaka.

Revanš, koji će biti samo formalnost, igraće se u nedjelju u Tivtu u 19 časova.