Srušen negativni rekord, Budućnost Bemax na minus 18 u Đeru

Najtrofejniji crnogorski klub doživio najteži poraz u istoriji - 37:19 protiv petostrukog šampiona Evrope

29665 pregleda 149 reakcija 80 komentar(a)

Na gostovanju Odenzeu su dvije sekunde prije kraja izbjegle najteži poraz u istoriji kluba, „izjednačile” minus 15 iz 1997. i 2021. godine, ali su u Đeru pomjerene granice - rukometašice Budućnost Bemaxa su postavile novi negativni rekord, jer su izgubile 37:19.

I prije početka meča je bilo jasno da je razlika u kvalitetu ogromna, to je priznala i Bojana Popović, koja je od svojih igračica tražila da budu opuštene i igraju najbolje što mogu. Umjesto toga, „plave” su bile u grču, očito impresionirane snagom petrostrukog prvaka Evrope i tonule kako je meč odmicao.

Budućnost je tek u petom napadu stigla do gola, i to u 6. minutu, kada je Milena Raičević iskoristila sedmerac za 4:1. U 12. minutu je već bilo minus šest (9:3), da bi Đer sa pet vezanih pogodaka došao do dvocifrene prednosti u 23. minutu, preko Estel Nze-Minko (16:6).

Ni tu nije bio kraj mukama, jer se u finišu 1. poluvremena raspucala i Ana Gros i svojim šestim pogotkom, nekoliko sekundi pred odlazak na odmor, povisila na 15 razlike (23:8).

Sličan rezultat je bio dvije sedmice ranije u duelu sa Odenzeom (25:8), ali je Budućnost u nastavku odigrala znatno bolje nego u prvih 30 minuta.

Možda se tada opustio bivši klub Ulrika Kirkelija, možda je isti slučaj bio danas i sa njegovom sadašnjom ekipom, tek „plave” su izbjegle potpuni debakl.

Sa četiri vezana gola su prišle na 24:13, ali je očigledno bilo da je velika razlika u kvalitetu i da će biti teško da se izbjegne negativni klupski rekord.

Viktorija Đeri-Lukač je sa dva vezana gola u 50. minutu prvi put donijela Đeru 16 razlike (32:16), „plave” dva puta prilazile na minus 14, ali više nisu mogle. Đer je dao posljednja četiri gola i upisao 21. pobjedu u 28. međusobnom meču protiv Budućnosti. I, naravno, najubjedljiviju...

ĐER - BUDUĆNOST BEMAX 37:19 (23:8)

Đer - „Audi arena”. Gledalaca: 3.791. Sudije: Sirbu i Serdjuk (Moldavija). Sedmerci: Đer 7 (5), Budućnost Bemax 3 (2). Isključenja: Đer 4, Budućnost Bemax 4 minuta.

Đer: Dajndam (dvije odbrane i sedmerac), TOFT (devet odbrana), HAUGSTED 4, Blom 3, SELEŠI-ŠACL 1, BRATSET-DALE 3, Gros 9 (4), De Paula 2, OFTEDAL, Đeri-Lukač 3, HOVDEN 3 (1), NZE MINKO 8, Broh, E. Farkaš, J. Farkaš 1.

Budućnost Bemax: ATINGRE (šest odbrana i sedmerac), Gigerih (jedna odbran), Marsenić, GODEČ 1, Popović 1, Nijakate 1, ČALIŠKAN 1, KARDOSO DE KASTRO 3 (1), Ivanović 1, Agović, Tomova 2, HAFRA 2, Kadović, RAIČEVIĆ 5 (1), PAVIĆEVIĆ 2, N. Vukčević.