Budućnost se oprostila od Evrope, Turci bili prejaki

Tim Draška Mrvaljevića i u revanšu u Univerzitetskoj dvorani poražen od Sport Totoa - 23:17

10605 pregleda 1 komentar(a)

Prvi nastup rukometaša Budućnosti u Evropi nakon 14 godina završen je u dvomeču u Univerzitetskoj dvorani.

Nakon jučerašnjih 31:24, izabranici Draška Mrvaljevića su i danas poraženi od turskog Spor Totoa - 23:17.

Bilo je jasno da je minus sedam nemoguće nadoknaditi protiv znatno iskusnijih, snažnijih i kvalitetnijih igrača kluba iz Ankare, ali su „plavi” igrali dobro u odbrani u 1. poluvremenu, o čemu govori činjenica da je Spor Toto u 21. minutu izjednačio na 6:6.

Turci su, ipak, u finišu tog dijela igre pojačali tempo i na odmor otišli sa tri gola razlike (10:7). I Budućnost je u tim trenucima bila loša u napadu, jer je od 19. do 38. minuta samo jednom zatresla mrežu, zbog čega je gubila 13:7.

Gosti su u finišu nekoliko puta stizali do plus sedam, jer su iz kontri kažnjavali greške i promašaje Podgoričana.

Španac Arturo Naćer Selma je bio najbolji u poraženom timu sa pet golova i šest asistencija, tri puta je mrežu zatresao Darko Đurković, a po dva Enes Mulić, Edin Beharović i Aleksa Jokić.

Savo Vujović je upisao devet odbrana, a Viktor Ljevaja dvije.