I ĆSM Bukurešt prejak, Budućnost Bemax ostala na dva boda

Tim Bojane Popović, u kojem nije bilo kapitenke Milene Raičević i desnog krila Adrijane Kardoso de Kastro, solidno je počeo meč, imao i dva puta vođstvo, ali kako je utakmica odmicala, razlika u klasi je sve više dolazila do izražaja za konačnih 24:29

16542 pregleda 38 reakcija 11 komentar(a)
Dala sedam golova i pokazala da zaslužuje šansu: Jelena Vukčević, Foto: Dejan Starčević/ŽRK Budućnost Bemax

Za plasman u osminu finala biće neophodna bar jedna pobjeda nad najboljim timovima grupe A, ali po svemu sudeći ona neće stići u duelima sa ĆSM Bukureštom - rukometašice Budućnost Bemaxa su u „Bemax areni” poražene od rumunskog tima 29:24, pa imaju samo dva boda nakon šest kola.

Tim Bojane Popović, u kojem nije bilo kapitenke Milene Raičević i desnog krila Adrijane Kardoso de Kastro, solidno je počeo meč, imao i dva puta vođstvo, ali kako je utakmica odmicala, razlika u klasi je sve više dolazila do izražaja.

Pri rezultatu 5:7, u 15. minutu, sudije Ismaelj Metalari i Nenad Nikolovski su pregledali VAR i dodijelili direktan crveni karton stubu odbrane „plavih”, Andrijani Popović, zato što je udarila Kristinu Neagu u lice.

Neposredno prije toga, Bojana Popović je dobila žuti karton zbog negodovanja na odluke arbitara, a izabranice bivšeg pomoćnika u crnogorskoj reprezentaciji, Adrijana Vasilea, stalno su povećavale jaz, pa su u 18. minutu povele 11:7, na pet minuta do kraja poluvremena 15:9...

Šest razlike je bilo i nekoliko puta u 2. poluvremenu, da bi na krilima najmlađe, 19-godišnje Jelene Vukčević, Budućnost prišla na 21:23 tačno 12 minuta prije kraja.

Nažalost, Neagu je imala spreman odgovor - prvo je sjajno asistirala Vildi Ingstad, a onda i dva puta pogodila za 26:21, čime je otklonila sve dileme.

BUDUĆNOST BEMAX - ĆSM BUKUREŠT 24:29 (12:17)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 250. Sudije: Metalari i Nikolovski (Sjeverna Makedonija). Sedmerci: Budućnost Bemax 5 (5), ĆSM Bukurešt 1 (0). Isključenja: Budućnost Bemax 4, ĆSM Bukurešt 6 minuta. Crveni karton: Popović (Budućnost Bemax) u 15. minutu.

Budućnost Bemax: Babović, Atingre (12 odbrana i sedmerac), GIGERIH (jedna odbrana), MARSENIĆ 1, J. Vukčević 7 (5), GODEČ 6, Popović, NIJAKATE 2, Čališkan 3, IVANOVIĆ 1, Agović, Tomova 1, HAFRA, Kadović, PAVIĆEVIĆ 2, N. Vukčević 1.

ĆSM Bukurešt: GLOZE (tri odbrane), Skratvejt-Davidsen (osam odbrana), Erikson, ARNCEN 3, NEAGU 6, Rotaru 2, Stojka 1, Nikolić 1, Gutijeres-Bermeho 1, Flip, DINDILIGAN 1, JENSEN-ESTERGORD 2, KOBILINSKA 6, Ailinkai, INGSTAD 6.