Neočekivana heroina: Nađa Kadović tri sekunde prije kraja donijela bod u Brestu

Budućnost Bemax izborila remi protiv Bresta (20:20), čime je povećala šanse da se domogne osmine finala Lige šampiona. Ako sljedeće sedmice savlada istog rivala u „Bemax areni”, preoteće mu 6. mjesto u grupi i imati otvoren put ka evropskom proljeću...

35210 pregleda 76 reakcija 7 komentar(a)

Rukometni „rat” na krajnjem zapadu Francuske završio se remijem - golom Nađe Kadović tri sekunde prije kraja, Budućnost Bemax je izborila bod protiv Bresta (20:20), čime je povećala šanse da se domogne osmine finala Lige šampiona. Ako sljedeće sedmice savlada istog rivala u „Bemax areni”, preoteće mu 6. mjesto u grupi i imati otvoren put ka evropskom proljeću...

Podgoričanke su uglavnom bile u vođstvu, u 50. minutu četvrti put stigle do plus dva (17:15), ali su u finišu napravile nekoliko grešaka i omogućile domaćem timu da preokrene. A koliko je utakmica bila izjednačena, najbolje govori činjenica da Brest nijednom nije imao plus dva!

Tim Bojane Popović je u 58. minutu propustio veliku priliku pri rezultatu 19:19. Imao je igračicu više, ali je dozvolio da dođe do pasivnog napada, koji je šutem visoko preko prečke završila Kalidijatu Nijakate, a na drugoj strani je Aleksandrina Kabral-Barbosa postigla srećan gol od bloka za 20:19.

U sljedećem napadu je odgovornost preuzela 19-godišnja Jelena Vukčević, sa pozicije desnog beka prošla široko na lijevu stranu, ali je šutirala iz teške pozicije, pa ju je Žili Fođea zaustavila.

Brest je trošio posljednji napad, a nakon promašaja Valerije Maslove je ostalo 14 sekundi do kraja. Mari Plamenova Tomova je probala da donese bod, Fođea odbranila, ali je loptu uhvatila Kadovićeva i postala heroina.

BREST - BUDUĆNOST BEMAX 20:20 (9:9)

Brest - „Brest arena”. Gledalaca: 3.600. Sudije: Lovin i Raluka-Stanku (Rumunija). Sedmerci: Brest 3 (2), Budućnost Bemax 1 (1). Isključenja: Brest 8, Budućnost Bemax 10 minuta. Crveni karton: Fopa (Brest) u 23. minutu.

Brest: Filter (dvije odbrane), Fođea (sedam odbrana), Moni 1, Tublan 1 (1), Lasurs 1, Fore, Freriks 3, Fopa 1, Holevova, Delaje 1, Karlson, Koatanea 1, Maslova 6, Žariž 1, Dembele, Kabral-Barbosa 4 (1).

Budućnost Bemax: Atingre (tri odbrane), Gigerih (pet odbrana), Marsenić, J. Vukčević 1 (1), Godeč 6, Popović, Nijakate 3, Čališkan 1, Kardoso de Kastro 1, Ivanović 1, Agović, Tomova 2, Hafra, Kadović 2, Pavićević 3, N. Vukčević.