Budućnost lako i sa Podravkom, za trofej protiv Krima

Đurđina Jauković, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 19.08.2017. 12:56h

Drugi meč i druga ubjedljiva pobjeda na Memorijalu "Vinko Kandija" za rukometašice Budućnosti, ovog puta protiv Podravke (28:18).

Iako su "plave" loše počele meč i dozvolile timu iz Podravke da povede 3:0, a potom ima i 6:3, stvari su brzo došle na mjesto.

Budućnost je preokrenula serijom 4:0 na 7:6 i konstantno uvećavala prednost do rekordnih plus 10 (25:15), do kojih su došle šestim golom Itane Grbić u 54. minutu.

Od Grbićeve je efikasnija bila samo Đurđina Jauković sa sedam pogodaka, a upisale su se i Ivona Pavićević (četiri), kapitenka Milena Raičević, Tatjana Brnović i Ema Ramusović (po dva), te Dijana Ujkić, Branka Konatar, Matea Pletikosić, Đurđina Malović i Sanja Premović (po jednom).

Podgoričanke večeras igraju još jedan meč, u 19.30 časova protiv Krima, koji je oba meča dobio veoma ubjedljivo - u subotu veče Hrvatice sa 42:27, a jutros Hipobanku sa 35:21.

Budućnosti je potrebna pobjeda za trofej, Slovenkama je dovoljan i remi...

Budućnost - Podravka 28:18 (11:8)

Ljubljana - Dvorana „Galjevica”. Gledalaca: 150. Sudije: Kostecki-Radić i Crnojević (Slovenija). Sedmerci: Budućnost 4 (4), Podravka 2 (1). Isključenja: Budućnost 14, Podravka 6 minuta.

Budućnost: Zokebi de Paula, Marinović, Batinović, Ujkić 1, Konatar 1, Jauković 7 (2), Pletikosić 1 (1), Laslo, Malović 1, Premović 1 (1), Brnović 2, Pavićević 4, Ramusović 2, Raičević 2, Grbić 6.

Podravka: Jukić, Kapitanović, Ećimović, Turk 2, Težić, Karlovčan, Krsnik, Tot 5, Džono 1, Nemaškalo 5, Mrđan, Vidak 2, Pavlović, Debelić 3.