Kamerun lak plijen: "Lavice" na plus 14 na startu SP

Crnogorske rukometašice slavile 25:11, prvi gol su primile tek u 25. minutu kada su Kamerunke smanjile na 9:1

21884 pregleda 19 komentar(a)
Ažurirano: 30.11.2023. 19:30h
Završeno
19:25h

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore je sigurnom pobjedom otvorila Svjetsko prvenstvo.

"Lavice" su u Helsingborgu opravdale ulogu favorita protiv Kameruna - slavile su 25:11 u duelu u kojem je bila očigledna razlika u kvalitetu.

Crna Gora je igrala u laganom ritmu, a Kamerunke prvi gol na meču postigle nakon 24 i po minuta igre kada su smanjile na 9:1...

U nastavku je afrički tim makar u napadu popravio utisak, ali ni plus 14 na kraju ne oslikavaju koliko je naš nacionalni tim bio dominantan na premijeri.

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa pet golova, četiri je postigla Dijana Mugoša, po tri Jelena Despotović i Itana Grbić.

Po dva puta su pogađale Anastasija Marsenić, Matea Pletikosić, Nina Bulatović i Bobana Klikovac, a po jednom Tanja Ivanović i Đina Malović.

Izabranice Bojane Popović naredni meč igraju u subotu kada je rival Paragvaj - i u tom susretu je Crna Gora apsolutni favorit.

19:24h

Kraj utakmice - Crna Gora je slavila 25:11.

19:14h

Treći pogodak Dijane Mugoše za 23:8.

19:09h

Prvi put je 14 golova razlike - 21:7 nakon pogotka Dijane Mugoše.

19:06h

Put do mreže je pronašla i Bobana Klikovac - opet je plus 13 za "lavice" (20:7).

19:03h

Novi gol Ivone Pavićević, ukupno peti, za vođstvo 18:6.

19:00h

Matea Pletikosić se upisala prvi put večeras, uradila je to iz sedmerca za plus 12 - 17:5.

18:55h

Dva uzastopna gola Kameruna za 15:4, na drugoj strani se prvi put upisala Anastasija Marsenić - 16:4.

18:52h

Prvi gol u nastavku - postiga ga je Itana Grbić za 14:2, a onda je bila sigurna i Ivona Pavićević (15:2).

18:49h

Počelo je drugo poluvrijeme, Crna Gora vodi protiv Kameruna 13:2.

18:35h

Crna Gora poslije prvih 30 minuta ima sigurnu prednost - vodi 13:2 protiv Kameruna.

Kolika je razlika u kvalitetu govori i to da su Kamerunce prvi gol (za 9:1) postigle tek nakon 24 minuta i 26 sekundi.

18:33h

Serija Crne Gore 4:0 - Nina Bulatović, dva puta Ivona Pavićević, pa Tanja Ivanović su pogađale mrežu Kamerunki za 13:2.

18:28h

Čak 24 i po minuta je trebalo Kamerunkama da postignu gol - na 9:1 je smanjila Ateba.

18:27h

Treći pogodak za Jelenu Despotović - 8:0, pa je sigurna bila i Ivona Pavićević - 9:0.

18:25h

Kamerunke ni nakon 22 minuta nisu postigle gol.

18:18h

Peti gol "lavica" - 5:0 nakon pogotka Đine Malović, onda je mrežu dva puta u nizu zatresla Itana Grbić za plus sedam - 7:0.

18:09h

Promašila je naša selekcija nekoliko zicera sa krilnih pozicija, onda je Nina Bulatović nakon osam minuta i 15 sekundi igre pogodila za 3:0.

Nakon toga je Jelena Despotović bila sigurna iz sedmerca - 4:0.

18:03h

Prvi gol na meču, na isteku drugog minuta - pogodila je Dijana Mugoša. Odmah potom je bila sigurna i Jelena Despotović za 2:0.

18:01h

Počela je utakmica u "Helsingborg areni".

17:51h

Crnogorske rukometašice večeras igraju prvi meč na Svjetskom prvenstvu čiji su domaćini Danska, Norveška i Švedska.

Prvi rival "lavica" u Helsingborgu je Kamerun (18 sati), očekuje se rutinska pobjeda izabranica Bojane Popović, kao i u drugom susretu kada je protivnik Paragvaj (subota, 18).

"Favoritkinje smo protiv Kameruna, ali to je samo na papiru. Znamo da ne smijemo da potcijenimo protivnice, već moramo da imamo maksimalan pristup od 1. minuta. Kamerunke igraju dublju zonu, nemaju tipičan sistem u odbrani, tako da moramo da budemo disciplinovane i strpljive u napadu", rekla je Ivona Pavićević.

Meč sa Kamerunom biće 11. za Crnu Goru protiv afričkih selekcija na velikim takmičenjima. Do sada je upisala devet pobjeda i poraz od Angole (27:25) u 2. kolu Olimpijskih igara u Brazilu.

U grupi je još Mađarska, s kojom će se Crna Gora sastati u ponedjeljak od 20.30.

"Idemo korak po korak, trenutno razmišljamo samo o Kamerunu i to je jedino što je bilo u fokusu od prvog dana priprema. Grupna faza je prvi korak ka većim ciljevima, tako da znamo da bi bilo dobro da ostvarimo maksimalan učinak u preliminarnoj rundi i u Geteborg odemo sa što većim brojem bodova. Imamo ciljeve, ali ne želimo ništa da obećavamo, već samo to da ćemo igrati maksimalno na svakom meču", kazala je Pavićevićeva.