„Lavice” loše krenule, pa se poigravale - plus 15 protiv Paragvaja

Tim Bojane Popović slavio 41:26, pa će bar dva boda prenijeti u glavnu fazu. Meč odluke u ponedjeljak protiv Mađarske, pobjeda otvara vrata četvrtfinala

32909 pregleda 15 komentar(a)
Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa devet golova, Foto: IHF
Ažurirano: 02.12.2023. 20:43h
Završeno
19:19h

Nije bilo prijatno u uvodnih desetak minuta, kada je Crna Gora mnogo griješila i u odbrani i u napadu.

Skromni Paragvaj je vodio 5:1, ali na 7:4 je krenula serija 8:0, koja je postavila stvari na svoje mjesto, pa su „lavice” slavile 41:26.

Nije, doduše, sve riješeno već u 1. poluvremenu, jer je tim Bojane Popović imao novi pad i dozvolio Belindi Bobadilji da uz zvuk sirene pred veliki odmor smanji na 17:15.

U prvom napadu na startu nastavka, Arijana Portiljo je pogodila za 17:16, ali od tada je Crna Gora igrala mnogo bolje.

Marta Batinović, koja je branila u nastavku, opet je pokazala da je u sjajnoj formi, lijeva krila su bila nezaustavljiva, a veoma značajan doprinos je dala i Bobana Klikovac, koja je kao treća pivotkinja ušla u igru.

Crna Gora je zbog toga stalno povećavala prednost i do maksimalnih plus 15 stigla na kraju.

Ivona Pavićević je bila najefikasnija sa devet golova, jedan manje je dala njena konkurentkinja na lijevom krilu, Dijana Mugoša, pet Itana Grbić, po četiri Tanja Ivanović i Klikovac, Matea Pletikosić i Nina Bulatović po tri, a po jedan Ivana Godeč, Tatjana Brnović, Jelena Despotović, Đurđina Malović i debitantkinja na velikim takmičenjima u seniorskoj konkurenciji, Jelena Vukčević.

Batinovićeva je upisala 10, a Marina Rajčić četiri odbrane.

PARAGVAJ - CRNA GORA 26:41 (15:17)

Helsingborg - „Helsingborg arena”. Gledalaca: 964. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Paragvaj 2 (1), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Paragvaj 2, Crna Gora 2 minuta.

Paragvaj: OKAMPOS (četiri odbrane), Maćuka (dvije odbrane), Akunja 5 (1), Miskinić 1, INSFRAN 2, Mendosa, Dos Santos, VERGARA 4, LEIVA 4, FERNANDES 1, Bobadilja 3, LUGO 1, Kristaldo 1, PORTILJO 1, Samanijego.

Crna Gora: RAJČIĆ (četiri odbrane), Batinović (10 odbrana), Pletikosić 3, Godeč 1, Mugoša 8 (1), Vukčević 1, Popović, IVANOVIĆ 4, Malović 1, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 1, BULATOVIĆ 3, Klikovac 4, DESPOTOVIĆ 1, PAVIĆEVIĆ 9, GRBIĆ 5.

Izmjena: 19:32h
19:18h

Pogađa i debitantkinja Jelena Vukčević, a zatim i Ivona Pavićević za 40:26.

19:17h

Crna Gora ide na 13 razlike (37:24 i 38:25) preko saigračica iz rumunske Korone Brašov - Bobane Klikovac i Matee Pletikosić.

19:15h

Upisala se i Đurđina Malović za 35:24. Ušla je i Jelena Vukčević, ovo joj je debi na velikim takmičenjima u seniorskoj konkurenciji.

19:14h

Ivona Pavićević i Nina Bulatović vraćaju dvocifrenu razliku - 34:24 u 54. minutu,

19:12h

Treći put pogađa Bobana Klikovac, novi sjajan lob za 32:23. Uzvraća Bobadilja.

19:11h

Tri vezana gola Paragvaja, koji je smanjio na 31:23 u 51. minutu.

19:07h

Tajm-aut za Paragvaj pri rezultatu 31:21.

19:05h

Bobana Klikovac iz kontre donosi dvocifrenu razliku. Odlična asistencija Marte Batinović, a već u sljedećem napadu i sedma odbrana.

Klikovac pogađa za 31:20.

19:04h

Dijana Mugoša realizuje prvi sedmerac, Crna Gora vodi 29:20.

19:03h

Nina Bulatović je povisila na 28:20.

19:02h

Dijana Mugoša daje svoj sedmi gol za sedam razlike (27:20).

19:01h

Dijana Mugoša je donijela plus sedam, ali je Vergara smanjila na 26:20.

19:00h

Tanja Ivanović daje svoj četvrti gol iz isto toliko šuteva i donosi Crnoj Gori prvi put plus šest (25:19, 41. minut).

18:57h

Četiri odbrane Marte Batinović za devet minuta. Upsješnost joj je 50 odsto.

18:57h

Portiljo je dva puta pogodila, ali je na isti način uzvratila Itana Grbić - 24:19 u 38. minutu.

18:54h

Golovi Itane Grbić i Dijane Mugoše, Crna Gora opet ima plus pet - 22:17 (36. minut).

18:51h

Itana Grbić je pogodila za 20:17, Crna Gora potom ne koristi kontru, ali Marta Batinović veže dvije odbrane.

18:51h

Leiva je smanjila na 19:17 u 33. minutu.

18:50h

Dijana Mugoša krade loptu i nakon duplog pasa sa Tatjanom Brnović iz kontre pogađa za 19:16.