Velika pobjeda Crne Gore - 2. poluvrijeme za pamćenje, u četvrtak šansa da se sve riješi

Tim Bojane Popović spektakularnom igrom u 2. poluvremenu savladao mađarsku 24:18, pa sa maksimalna četiri boda ide u glavnu fazu

43106 pregleda 895 reakcija 109 komentar(a)
Itana Grbić na večerašnjem meču, Foto: Tibor Illyes/ MTI via AP
Ažurirano: 04.12.2023. 23:23h
Završeno
22:02h

Nestvarnom igrom u 2. poluvremenu, rukometašice Crne Gore su savladale Mađarsku 24:18 i jednom nogom zakoračile u četvrtfinale 26. Svjetskog prvenstva.

Ako u četvrtak savladaju drugoplasiranu ekipu grupe A, a to će vjerovatno biti Hrvatska, samo bi teorija mogla da ih zaustavi na putu ka Herningu i završnici SP.

Kao i na prva dva meča, tim Bojane Popović se mučio u napadu u 1. poluvremenu, dao svega sedam golova, a pauza između 3. i 4, odnosno 4. i 5, bila je ogromna.

Ali, nakon povratka iz svlačionica, "lavice" su djelovale i igrale kao jedna od najboljih reprezentacija svijeta, podsjetile na slavna izdanja iz 2012. godine.

Odbrana je bila još bolja nego u 1. poluvremenu, kada je bila sjajna, Marta Batinović činila čuda između stativa, a Matea Pletikosić i Tatjana Brnović igrom dva na dva do ludila dovodile Mađarice, Itana Grbić pogađala kada je djelovalo nemoguće...

Preokret je odmah stigao, Dijana Mugoša je fenomenalno koristila sedmerce i igrala na sebi neprirodnom desnom krilu, odakle je dala i prelijep gol, kojim je riješila pitanje pobjednika pogotkom za 23:17 u 57. minutu.

Crna Gora je sačuvala velikih plus šest do kraja, što može da bude jako bitno ako bi se nekim slučajem napravio krug ekipa sa osam bodova u grupi I glavne faze.

U toj situaciji bi rješavala međusobna gol-razlika, a Crna Gora već ima veliki kapital...

22:00h

Kucora smanjuje na 24:18 na 45 sekundi do kraja.

22:00h

Ušle su Nada Ćorović i Đurđina Malović.

21:58h

Novi tajm-aut Bojane Popović, posljednji na meču. Trebalo bi sačuvati razliku, možda je i uvećati, jer bi pobjeda nad drugoplasiranim timom grupe B u četvrtak, a to će najvjerovatnije biti Hrvatska, bila dovoljna za četvrtfinale!

21:57h

Tatjana Brnović pogađa za 24:17!

21:56h

Sada je kraj. Blok je zaustavio šut Juhas, a Dijana Mugoša na malo više od tri minuta do kraja pogodila za 23:17 sa desnog krila. Crna Gora je osigurala pobjedu, a sada može da juri i ubjedljivu pobjedu.

21:55h

Matea Pletikosić je piovisila na 22:17 na 4:40 do kraja. I zaslužila je da najavi trijumf.

21:54h

Itana Grbić pogađa kroz noge Bode-Biro za 21:16 na manje od šest minuta do kraja, Pastor uzvraća.

21:52h

Tajm-aut Bojane Popović na šest minuta i 20 sekundi do kraja. Crna Gora ima pobjedu u rukama.

21:51h

Đeri-Lukač koristi napad sa igračicom više i smanjuje na 20:16.

21:50h

Greta Juhas je našla rješenje za Martu Batinović, ali odmah uzvraća Tatjana Brnović za 20:15.

21:49h

Majstorija Itane Grbić za 19:14 na nepunih osam minuta do kraja.

21:48h

Odbrana je fenomenalna, a Marta Batinović hvata "živu" loptu.

21:46h

Ivona Pavićević donosi plus četiri (18:14) na devet i po minuta do kraja, Vladimir Golovin je prinuđen da potroši i posljednji tajm-aut.

21:45h

Nova greška Mađarica, Crna Gora ima sve u svojim rukama na 10 minuta do kraja.

21:45h

Dijana Mugoša opet sigurna iz sedmerca za 17:14 u 50. minutu. Opet je akcija Pletikosić - Brnović donijela penal.

21:44h

Ivona Pavićević ne pogađa za plus četiri, Nikoleta Pap smanjuje na 16:14 na 11 minuta i 20 sekundi do kraja.

21:43h

Marta Batinović je spektakularna!!! Sada brani zicer Marton iz kontre, Crna Gora ima plus tri na 12 minuta do kraja.

21:42h

Itana Grbić je pogodila za 16:13, Mađaricama nije prošao "brzi centar". Šimon pravi grešku u koracima.