Kadetkinje izborile dvije šanse za Svjetsko prvenstvo

Crna Gora savladala Austriju 25:22 Prva šansa za SP u petak protiv Švedske, druga bi bila dan kasnije protiv poražene selekcije iz utakmice Holandija - Slovačka
196 pregleda 0 komentar(a)
Anastasija Babović, Foto: W17euro2017.com
Ažurirano: 16.08.2017. 15:12h

Šansa za odlazak na Svjetsko prvenstvo i dalje živi - kadetkinje Crne Gore su u posljednjem meču druge faze šampionata Starog kontinenta u rukometu savladale Austriju sa 25:22 i izborile borbu za plasman od 9. do 12. mjesta.

I imaće dvije „meč-lopte” za odlazak u Mađarsku - u petak protiv Švedske ili dan kasnije protiv poražene selekcije iz utakmice Holandija - Slovačka.

Duel ekipa na čijim klupama sjede dvije rukometašice koje su se sudarile i 2001. godine na Svjetskom prvenstvu u Italiji je pripao Milanki-Miri Čelebić - 43-godišnja Crnogorka, koja je tada bila bronzana na SP, nadmudrila je koleginicu sa klupe Austrije i prvu golgeterku tog šampionata na Apeninima, Ausru Fridrikas.

Zanimljivo, duel SR Jugoslavije i Austrije je te 2001. završen remijem (31:31), a taj ishod ovog puta nije odgovarao „crvenima“, jer bi zbog gore gol-razlike bile tek treće u grupi 3...

Austrijanke su bolje počele meč, u 9. minutu povele 5:2, a u finišu poluvremena dva puta imale i plus četiri (11:7 i 12:8).

Ista razlika je bila još dva puta (15:11 i 16:12), ali je tada uslijedio pravi odgovor - redom su mrežu tresle Ivana Godeč, Nikolina Vukčević, Andrijana Popović, Nikolina Knežević i Marija Radović, pa su "crvene" u 46. minutu stigle do prvog vođstva (17:16) nakon uvodnih 1:0.

Austrijanke su četiri puta izjednačile, ali su Godeč, Sara Međedović i Popovićeva postigle tri vezana pogotka za 23:20 i u 55. minutu nagovijestile pobjedu.

Najefikasnija je bila Milica Raičević sa šest golova, a imala je i osam asistencija, po četiri puta su mrežu tresle Godeč i Radovićeva, tri puta Kneževićeva (imala i šest dodavanja), a po dva puta su precizne bile Međedovićeva i Vukčevićeva.

Anastasija Babović je odbranila 10 šuteva, dok je kod Austrijanki najefikasnija bila Nina Nidhart sa šest pogodaka.

Crna Gora - Austrija 25:22 (10:12)

Mihalovce - Gradska dvorana. Gledalaca: 200. Sudije: Hatipoglu i Šimšek (Turska). Sedmerci: Crna Gora 8 (4), Austrija 5 (5). Isključenja: Crna Gora 16, Austrija 4 minuta.

Crna Gora: Babović (10 odbrana), Šćekić, Radović 4 (1), Hetemi, Beharović, Globarević, Međedović 2, Godeč 4 (1), Raičević 6 (1), Grgurović, Ka. Džaferović, Ks. Džaferović, Vukčević 2, Popović 4, Ćorović, Knežević 3 (1).

Austrija: Ivančok (sedam odbrana i dva sedmerca), Mišić, Nidhart 6 (5), Feringer, Geljić, Martinović, K. Dramac 2, Bec, Pandža, Kefler 4, Špalt 2, I. Dramac 1, Makštajner 5, Šlegel, Fajlmajer 2, Milićević.