Prvi poraz Crne Gore: Hrvatska bolja od "lavica", plasman u četvrtfinale na čekanju

Naša selekcija imala napad za izjednačenje - na kraju je bilo 26:25 za Hrvatice

49465 pregleda 188 reakcija 44 komentar(a)
Ažurirano: 07.12.2023. 17:09h
Završeno
17:01h

Utakmica sa Hrvatskom je trebalo da bude prva meč lopta za plasman u četvrtfinale, ali crnogorske rukometašice moraju još dosta da urade da bi se plasirale među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu.

"Lavice" su doživjele prvi poraz na SP, bolja je bila Hrvatska 26:25, ali su i dalje u dobroj poziciji kada je u pitanju plasman u nokaut fazu.

Izabranice Bojane Popović nijednom nisu vodile u današnjem meču u dvorani "Skandinavijum" u Geteborgu, često su imale i po tri gola minusa, a početkom drugog poluvremena je bilo i plus pet u korist protivnika (19:14).

Deset minuta Crna Gora u tom periodu nije postigla gol, ali je kasnije bila nadomak preokreta. Imala je šansu da osvoji veliki bod, ali je ona otišla promašajem Itane Grbić dvadesetak sekundi prije kraja.

Naše rukometašice nisu ponovile izdanje u odbrani iz duela sa Mađarskom od prije tri dana, a od sredine prvog dijela su bile i oslabljene kada je zbog povrede morala teren da napusti golmanka Marta Batinović.

Nije se više vraćala u igru nakon što je iznijeta sa terena na poluvremenu i kako stvari stoje za nju je Svjetsko prvenstvo završeno.

Itana Grbić je bila najefikasnija u crnogorskoj selekciji sa pet golova, Jelena  Despotović je postigla četiri, a po tri su upisale Tatjana Brnović, Dijana Mugoša, Ivona Pavićević i Matea Pletikosić...

Crna Gora naredni meč igra u subotu - od 15.30 će se sastati sa Senegalom.

16:58h

Poraz Crne Gore u prvom meču glavne faze Svjetskog prvenstva - bolja je bila Hrvstatska 26:25.

Imala je naša selekcija napad koji je trajao više od minut, a šut za izjednačenje je promašila Itana Grbić.

16:55h

Na minut i 12 do kraja Crna Gora ima napad za izjednačenje. Tajm-aut Bojane Popović.

16:55h

Opet je Crna Gora na minus jedan (26:25) poslije gola Bobane Klikovac i sjajne asistencije golmanke Marine Rajčić.

16:53h

Dva vezana gola Hrvatske za 26:23, na drugoj strani je pogodila Grbić za 26:24 na tri minuta do kraja.

16:51h

Ivona Pavićević je pogodila za 24:23 poslije kontanapada i sjajne odbrane Tanje Brnović. Još pet minuta do kraja utakmice.

16:50h

Tanja Brnović je odmah odgovorila na pogodak Mićijević - 22:24.

16:48h

"Lavice" su na dva gola zaostatka. Pogodak Bobane Klikovac, prvi na meču - Hrvatska vodi 23:21 na sedam minuta i 10 sekundi prije kraja meča.

16:45h

Itana Grbić vraća minus tri, ali Crnoj Gori treba bolja odbrana. Na devet minuta prije kraja je 23:20.

16:44h

Opet je Blažević bila sigurna iz sedmerca, ponovo je Crna Gora na minus četiri - 22:18.

16:43h

Crna Gora je sada kompletna, na 12 minuta prije kraja ima minus tri - 21:18 - poslije pogotka Ivone Pavićević.

16:42h

Itana Grbić je "izmislila" gol za 20:17, uzvratila je Barišić (21:17).

16:40h

Gol Hrvatske za 20:16 i isključenje Andrijane Popović, njeno treće u ovom susretu. Za nju je utakmica završena.

16:38h

Godeč je iznudila sedmerac, a iskoristila ga je Despotović za 19:16.

16:36h

Hrvatska leti, kriza Crne Gore i dalje traje.

Tanja Brnović je smanjila na 19:15, pa je naša selekcija pronašla put do mreže nakon 10 minuta.

16:33h

Blažević je na drugoj strani pogodila iz sedmerca i sada su "lavice" na četiri gola minusa - 18:14. Bojana Popović je pozvala tajm-aut.

16:31h

Više od sedam minuta je Crna Gora bez gola, sada je Matea Pletikosić pogodila prečku iz sedmerca.

16:30h

Novi gol za Dejanu Milosavljević, Hrvatska peti put ima plus tri i vodi 17:14.

16:28h

Hrvatska ponovo ima plus dva - Milosavljević je iskoristila sedmerac za 16:14.

16:25h

Mićijević je pogodila za prednost Hrvatske 14:13, onda je Marina Rajčić odbranila zicer, da bi Tanja Brnović izjednačila na 14:14.