„Lavice” lako do četvrte pobjede, sad se čeka poklon drugih ili će rješavati duel sa Švedskom

Rukometašice Crne Gore savladale Senegal 29:21. Sada tim Bojane Popović čeka da se poklope ostali rezultati - da Švedska večeras savlada Mađarsku, koja bi onda u ponedjeljak morala da savlada Hrvatsku

50794 pregleda 463 reakcija 47 komentar(a)
Ažurirano: 09.12.2023. 18:15h
Završeno
16:56h

Prvi uslov je ispunjen - rukometašice Crne Gore su rutinskom igrom savladale Senegal 29:21, što bi moglo da im bude dovoljno da se domognu četvrtfinala 26. Svjetskog prvenstva.

Sada će tim Bojane Popović čekati da se poklope ostali rezultati - da Švedska večeras savlada Mađarsku, koja bi onda u ponedjeljak morala da savlada Hrvatsku. Sve bi moglo da bude gotovo i večeras, ali je potrebno da se dogodi čudo - da Kamerun savlada Hrvatsku...

Ukoliko se taj scenario ne dogodi, „lavice” bi morale da na zatvaranju grupe 1, u ponedjeljak od 20.30 časova, savladaju Šveđanke, koje bi već večeras mogle da obezbijede plasman u četvrtfinale.

Za razliku od mečeva sa Kamerunom i Paragvajem u preliminarnoj fazi, kada im je trebalo vremena da uhvate pravi ritam, „lavice” su sada vrlo brzo nametnule svoj tempo i povele 3:1.

Senegal se nakratko vratio, a sve je riješeno serijom 7:0, kojom je Crna Gora stekla dvocifrenu razliku (16:6) u 25. minutu. Tačku na seriju je majstorskim golom stavila Dijana Mugoša, a perfektne su u 1. poluvremenu bile i Jelena Despotović, Bobana Klikovac, Marina Rajčić...

Selektorka je u nastavku pružila šansu Anastasiji Marsenić, koja je prethodna tri meča provela na tribinama, ali i Ivani Godeč, Tanji Ivanović, Đurđini Malović, Nataši Ćorović, Anastasiji Babović... Dobra stvar je i što su odmorile Mugoša, Tatjana Brnović, Despotovićeva, Klikovac i Nina Bulatović, u finišu i Rajčićeva.

SENEGAL - CRNA GORA 21:29 (8:18)

Geteborg - „Skandinavijum arena”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Budžak i Zahradnik (Slovačka). Sedmerci: Senegal 4 (4), Crna Gora 2 (2). Isključenja: Senegal 4, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Endijaje (Senegal) u 20. minutu.

Senegal: Sal, TUBISA (11 odbrana), D. KAMARA 1, Sisoko 1, SANJA 4 (3), KEITA 2, ENDIJAJE, Sek, Dijavara 2, SI 3, Kamdop, Faj 3, DAPINA 2, Sene, Kebe 2 (1), K. Kamara 1.

Crna Gora: RAJČIĆ (11 odbrana), Babović (dvije odbrane), Marsenić, PLETIKOSIĆ 3 (1), Godeč 4, MUGOŠA 4 (1), Popović, Ivanović, Malović 2, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 2, BULATOVIĆ 2, Klikovac 4, DESPOTOVIĆ 4, Pavićević 3, GRBIĆ 1.

Izmjena: 17:12h
16:50h

Senegal je u finišu bolji i prilazi na 28:19. Crna Gora ima dvije isključene igračice, ali je Matea Pletikosić pogodila za 29:19.

16:48h

Treći gol Ivane Godeč, opet je maksimalnih plus 12.

16:47h

Drugi sjajan pogodak Đurđine Malović za 26:15 u 53. minutu.

16:44h

Faj smanjuje, Đurđina Malović vraća plus 10 - 25:15 u 50. minutu.

16:40h

Sanja koristi sedmerac, a Tubisa brani dva šuta u napadima sa igračem više - prvo Matei Pletikosić, pa Ivoni Pavićević.

16:39h

Senegal je prišao na 10 razlike, ali Ivona Pavićević uzvraća - 24:13 na polovini 2. poluvremena.

16:37h

Ivana Godeč vraća rekordnih plus 12 - 23:11 u 43. minutu.

16:36h

Matea Pletikosić pogađa sedmerac za 22:11 u 42. minutu.

16:33h

Dva gola Senegala i promašen zicer Fal, što je kaznila Ivona Pavićević za 21:10 u 40. minutu.

16:30h

Tubisa je najbolja u redovima Senegala, brani zicer Ivoni Pavićević iz kontre. Treći, posljednji tajm-aut za rivala.

16:29h

Upisala se i Ivana Godeč za 20:8 nakon pet i po minuta igre u nastavku.

16:26h

Gol Ivone Pavićević iz kontre za 19:8 u 33. minutu.

16:20h

Na početku 2. poluvremena šansu su dobile Tanja Ivanović, Ivana Godeč i Anastasija Marsenić.

16:08h

Asistencija Itane Grbić u stilu nekada najboljeg fudbalera svijeta Ronaldinja, lob Bobane Klikovac - perfektan kraj 1. poluvremena, Crna Gora vodi 18:8.

16:06h

Faj se upisala, ali odmah je odgovorila Tatjana Brnović za 17:8 u 29. minutu

16:04h

I Matei Pletikosić je ukazivana pomoć nakon sudara glavama sa Sisoko.

16:02h

Sudar Dijane Mugoše sa Kadi Sek u borbi za loptu. Ostala je bez vazduha, zbog čega joj se ukazivala pomoć. Bruo se pridigla, ali mora na klupu, pa je ušla Ivona Pavićević.

16:01h

Drugi put Anastasija Babović dira loptu kod sedmerca Sanje, ali mreža se opet zatresla.

15:59h

Dijana Mugoša igra sjajno na ovom šampionatu, sada je dala dva sjajna gola za 16:6 u 25. minutu.