Ispunjen i drugi uslov - pobjeda Švedske u derbiju, sad navijamo za Mađarsku

Švedska slavila 26:22 protiv Mađarske, koja bi pobjedom nad Hrvatskom obezbijedila kvalifikacije za Olimpijske igre, ali i za nas mnogo važnije - poslala Crnu Goru u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

27259 pregleda 7 komentar(a)
Dženi Karlson na večerašnjoj utakmici, Foto: Tibor Illyes/MTI via AP

I drugi od tri uslova za lakši ulazak rukometašica Crne Gore u četvrtfinale 26. Svjetskog prvenstva je ispunjen.

Nakon trijumfa "lavica" nad Senegalom, uslugu im je napravila i Švedska, koja je preokretom u 2. poluvremenu savladala Mađarsku 26:22.

Tim Vladimira Golovina je u prvih 30 minuta, baš kao i protiv Crne Gore, imao tri gola razlike, ali je jedan od tri domaćina dominirao u nastavku i zasluženo slavio.

Švedska je ovom pobjedom obezbijedila četvrtfinale, u kojem su od juče Norveška i Francuska, praktično i Holandija (trebalo bi da izgubi bar 19 razlike od Španije, a da Češka dobije Brazil), a od večeras i Njemačka i Danska, pobjedama nad Srbijom (31:21), odnosno Poljskom (32:22).

U tom društvu bi mogla da završi i Crna Gora i prije posljednjeg meča, u ponedjeljak u 20.30 časova.

Za to je potrebno da Mađarska savlada Hrvatsku, a imaće veliki motiv, jer bi pobjedom gotovo sigurno osvojila 9. mjesto, što bi joj donijelo vizu za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

I ne samo to - imala bi najlakšu grupu, sa dvije vanevropske selekcije.