Francuska u finišu stigla do trijumfa nad Norveškom, aktuelne šampionke u četvrtfinalu protiv Holandije

Francuskinje u direktnom okršaju za prvo mjesto u grupi savladale Norvešku 24:23

9900 pregleda 1 komentar(a)
Tamara Horaček (Francuska) je postigla dva pogotka, Foto: Beta/AP

Rukometašice Francuske savladale su večeras Norvešku (24:23) u posljednjem kolu grupe 2 glavne faze Svjetskog prvenstva za rukometašice.

U direktnom okršaju za prvo mjesto Francuskinje su nakon izjednačenog poluvremena (12:12) do trijumfa došle nakon preokreta u finišu.

Norveška je u 57. minutu povela 23:22, a onda su Valentini i Minko postigle po gol, kreirale preokret i Francuskoj donijele pobjedu.

Minko je meč završila sa šest golova, dok su na drugoj strani Merk i Mortensen-Ingstad postigle po četiri gola.

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv Češke, dok će Norveška u derbiju četvrtfinala igrati protiv Holandije, koja je večeras pobijedila Španiju 29:21.

Najefikasnija u selekciji Holandije bila je Zoe Sprengers sa šest golova. U reprezentaciji Španije najbolje su bile Mireja Gonzales Alvares i Danila Patrisija So Delgado-Pinto, koje su postigle po pet golova.