Poraz od Švedske, „lavice” u četvrtfinalu sa Danskom

„Lavice” su četvrti put u istoriji među osam najboljih u svijetu, a sa Švedskom će rješavati ko će sa 1. mjesta u grupi 1 ići u Herning

24799 pregleda 240 reakcija 32 komentar(a)
Završeno
21:59h

Na zatvaranju glavne faze 26. Svjetskog prvenstva, rukometašice Crne Gore su doživjele ubjedljiv poraz od Švedske - 32:25.

Možda je na nešto slabije izdanje „lavica” uticala i drama koja se pred njihov meč dešavala u „Skandinavijum areni”, gdje je Mađarska spektakularnim preokretom u posljednjih šest minuta napravila seriju 5:0, savladala Hrvatsku 23:22 i poslala tim Bojane Popović u četvrtfinale.

Šveđanke su od početka dominirale, već u 1. poluvremenu stekle plus sedam (15:8), da bi se Crna Gora u nastavku probudila i prišla na 20:18.

Na 21:19 je Marina Rajčić odbranila šut Kristin Torleifsdotir, ali je u letu loptu uhvatila Lin Blom i zatresla mrežu.

„Lavice” su još jednom prišle na minus dva (23.21), ali je Švedska serijom 8:1 povela 31:22 i otklonila sve dileme.

Crna Gora će u četvrtfinalu, u srijedu u 20.30 časova, igrati protiv još jednog domaćina - Danske, koja je savladala Njemačku 30:28.

CRNA GORA - ŠVEDSKA 25:32 (9:15)

Geteborg - „Skandinavijum arena”. Gledalaca: 6.589. Sudije: Karmo i Murš (Francuska). Sedmerci: Crna Gora 7 (4), Švedska 2 (1). Isključenja: Crna Gora 12, Švedska 8 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (sedam odbrana), Babović (sedmerac), PLETIKOSIĆ 2 (1), GODEČ 4, MUGOŠA 2 (1), Vukčević 1 (1), Popović, Ivanović, Malović 5 (1), Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 2, BULATOVIĆ, Klikovac, DESPOTOVIĆ 6, Pavićević, GRBIĆ 3.

Švedska: BUNDSEN (osam odbrana i dva sedmerca), Erikson (jedna odbrana), Melegord, Stremberg, BLOM 4, ROBERTS 6, Lundstrem 3, Dano, Lagerkvist, LINDKVIST, HAGMAN 6 (1), Torleifsdotir 2, Hvenfelt 2, HANSON 3, KARLSON 5, Aksner 1.

Izmjena: 22:14h
21:57h

Pogađa još jednom Đurđina Malović za 24.31, uzvraća Aksner.

21:54h

Jelena Despotović daje svoj šesti gol za 23:31 u 57. minutu.

21:52h

Roberts je iz kontre pogodila i zaključila seriju 8:1 za 31:22. Bojana Popović troši posljednji tajm-aut.

21:51h

Rival u četvrtfinalu će najvjerovatnije biti Danska, koja u 55. minutu vodi protiv Njemačke 26:23.

21:50h

Švedska leti na maksimalnih plus osam golom Torleifsdotir u 55. minutu.

21:48h

Hanson je sa lijevog krila povisila na 22:28, a Lundstrem sa krila vratila rekordnih plus sedam u 53. minutu.

21:47h

Izgubljena lopta i gol Švedske na praznu mrežu za 22:27 u 52. minutu.

21:45h

Novi odličan gol Đurđine Malović.

21:43h

Sada je na isti način pogodila i Lundstem, čini se da Švedska rješava pitanje pobjednika - 26:21 na 11 minuta do kraja. Bojana Popović je uzela tajm-aut.

21:42h

Pogađa Torleifsdotir sa igračicom više za 21:25 u 48. minutu.

21:41h

Drugo isključenje zbog simulacije, ovog puta Jeleni Despotović nakon pregleda snimka.

21:39h

Pogađa i Đurđina Malović za 21:23, ali veoma brzo uzvraća Blom.

21:38h

Kakva golčina Jelene Despotović!

21:36h

Jelena Despotović je dala četvrti gol, ali Blom u letu hvata loptu nakon odbrane Marine Rajčić i trese mrežu. Stiže i kontra Hagman za 23:19 u 44. minutu. Šteta...

21:35h

Blom pogađa za 21:18.

21:35h

Promjena na golu Danske, ušla je Erikson umjesto Bundsen.

21:33h

Crna Gora je prišla na samo dva razlike! Pogađaju Matea Pletikosić i Jelena Despotović za 20:18, Tomas Aksner traži tajm-aut.

21:33h

Danska u Herningu vodi 22:17 protiv Njemačke, sve je bliže 1. mjestu u grupi 3.

21:32h

Crna Gora je prišla na tri razlike četvrtim golom Ivane Godeč, ali Karlson prekida seriju i pogađa za 20:16 u 42. minutu.