Francuskinje prve do polufinala Svjetskog prvenstva

Tim Olivijea Krumbolca savladao Češku 33:22, u polufinalu sa pobjednikom meča Švedska - Njemačka. Od 20.30 časova igra se derbi četvrtfinala Holandija - Norveška

8646 pregleda 1 komentar(a)
Gras Zadi na današnjem meču, Foto: Beate Oma Dahle/NTB Scanpix via AP

Prve polufinalistkinje 26. Svjetskog prvenstva su rukometašice Francuske, koje su savladale Češku 33:22 (18:16).

Marketa Ježabkova i drugarice su pružile neočekivano jak otpor olimpijskom šampionu u 1. poluvremenu, ali se u nastavku sve pitao samo jedan tim.

Blistala je Lora Gloze, koja je branila u drugih 30 minuta i upisala 12 odbrana, a samo šest puta vadila loptu iz mreže.

Zanimljivo je da se svih 14 igračica u timu legendarnog Olivijea Krumbolca upisalo u listu strijelaca.

Najefikasnija je bila kapitenka Estel Nze-Minko sa pet golova, po četiri su dale Kloe Valentini i Alisija Tublan, a Ježabkova je postigla šest.

Francuska će u polufinalu igrati sa pobjednikom sjutrašnjeg meča Švedska - Njemačka.

Derbi četvrtfinala, između Holandije i Norveške, zakazan je za večeras u 20.30 časova.