Norveška po navici - preko Holandije do 14. polufinala na SP

Najdominantnija rukometna nacija savladala Holandiju 30:23, pa čeka pobjednika meča Crna Gora - Danska

8386 pregleda 1 komentar(a)
Stine Skugrand je realizovala svih osam šuteva, Foto: IHF

Peti put zaredom, a 14. ukupno, rukometašice Norveške su stigle do polufinala svjetskih prvenstava.

Najdominantnija nacija u derbiju četvrtfinala savladala je Holandiju 30:23 (12:11), pa će u petak u Herningu igrati sa pobjednikom meča Crna Gora - Danska.

Tim Pera Johansona je u uvodnim minutima nalazio rješenje za igru aktuelnog svjetskog i evropskog prvaka, ali je Norveška sredinom 1. poluvremena pobjegla na pet razlike (12:7).

„Lale” su iskoristile period sa dvije igračice više da do velikog odmora priđu na 12:11, u nastavku i izjednačile (13:13), ali je jedan od tri domaćina SP serijom 6:0 otišao na sedam razlike (22:15) i riješio sve dileme.

Stine Skugrand je bila perfektna sa osam golova iz isto toliko pokušaja, a pet puta je mrežu tresla Ingvild Bakerud, dok je kod Holanđanki odskočila Dione Hausher sa četiri.

Igračica utakmice bila je golmanka Silje Solberg sa 14 odbrana.

Ranije danas, Francuska je porazila Češku 33:22, a u polufinalu će igrati sa pobjednikom meča Švedska - Njemačka.