„Lavice”, kapa dolje: Crna Gora namučila Dansku, sudijske odluke prelomile meč

Tim Bojane Popović poražen 26:24, utakmica riješena nepuna tri minuta prije kraja kada nije isključena Trine Estergord-Jensen zbog grubog faula, već Itana Grbić zbog protesta

48582 pregleda 1235 reakcija 195 komentar(a)
Završeno
22:00h

Očekivalo se najneizvjesnije četvrtfinale, bilo je najuzbudljivije - rukometašice Crne Gore pružile su fenomenalan otpor Danskoj i izgubile 26:24.

Tim Bojane Popović zaslužuje čestitke, pogotovo zbog povratka u život nakon minus sedam, ali je za nešto više trebalo malo i korektnosti sudija.

Naime, na nepuna tri minuta do kraja, Dijana Mugoša je iz kontre smanjila na 25:23, uz očit faul Trine Estergord-Jensen za isključenje, ali su alžirski arbitri ostali nijemi.

Itana Grbić je zbog protesta isključena i to je bio kraj sna. Sna koji nije mogao da se ispuni, jer bi se pretvorio u košmar Danske, koja je organizovala prvenstvo da bi napala prvo zlato od 2004. godine...

Uskoro opširnije

21:59h

Tajm-aut Danske na 23 sekunde do kraja.

21:58h

Kraj sna. Toft brani šut Jelene Despotović, Jergensen pogađa praznu mrežu na minut i 15 sekundi do kraja.

21:58h

Fris pogađa stativu iz loba na malo više od dva minuta do kraja.

21:55h

Fenomenalan gol Dijane Mugoše za 25:23 i isključenje Itane Grbić zbog protesta. A kako sudije nisu vidjele da je nad Mugošom bilo isključenje niko ne zna, jer ju je Estergord-Jensen gurnula s leđa.

21:54h

Opet pogađa Despotović.

21:54h

Burgord pogađa na četiri i po minuta do kraja za 25:21.

21:52h

Pogađa Jelena Despotović.

21:52h

Napadaće se sa sedam igračica, bez golmanke.

21:51h

Fris pogađa za 24:20, Bojana Popović traži tajm-aut na pet minuta i 44 sekunde do kraja.

21:49h

Napad je bio pasivan, Jelena Despotović je pogodila blok.

21:48h

Nažalost, pogađa Ane-Mete Hansen.

21:47h

Sandra Toft brani šut Itane Grbić, ali majstorski gol iz kontre za 22:20 daje Nina Bulatović na osam minuta i 35 sekundi do kraja.

21:46h

Četvrti gol Itane Grbić za 22:19 na 10 minuta do kraja.

21:43h

Tajm-aut Danske na 11 minuta i devet sekundi do kraja.

21:43h

Loš napad sa igračicom više, šut Tanje Ivanović brani Toft.

21:42h

Tanja Iavnović to odmah koristi za 22:18.

21:41h

Sara Iversen pogađa za 22:17 u 47. minutu, u napadu sa igračicom više. I prvo isključenje za Dansku.

21:40h

Dijana Mugoša smanjuje iz kontre na 21:17, Danska je bez gola preko šest minuta. I to sa igračicom manje, jer je Bojana Popović dobila isključenje zbog protesta, a prije toga je već imala žuti karton.

21:35h

Jelena Despotović pogađa iz kontre za 21:16 u 43. minutu. I nova odbrana Marine Rajčić.