Poraz "lavica" od Holandije, Češka rival u borbi za sedmo mjesto

Svjetsko prvenstvo - Holanđanke bolje od naše selekcije (28:25)

50283 pregleda 205 reakcija 65 komentar(a)
Ažurirano: 15.12.2023. 17:04h
Završeno
15:58h

Crnogorske rukometašice nisu imale energiju koja im je bila neophodna da bi savladale Holandije u prvom od dva duela za plasman od 5. do 8. mjesta na Svjetskom prvenstvu.

"Lale" su slavile 28:25 poslije dominacije u drugom poluvremenu, nakon što su u prvom "lavice" dugo izgledale onako kako želi Bojana Popović i imale u dva navrata pet golova prednosti - 9:4 i 10:5.

Malo po malo situacija u Herningu se mijenjala, Holandija je smanjivala razliku, a do odmora i preokrenula na 14:13.

Crna Gora je od finiša prvog do početka drugog poluvremena imala period od preko 11 minuta bez gola, ali je nekako parirala - imala je 17:17 i 18:18, i u tim trenucima je briljirala Marini Rajčić na golu koja je odbranila nekoliko zicera i nije dozvolila rivalkama da naprave veću razliku.

Ipak, drugi dio nastavka je potpuno pripao Holandiji koja je bila praktično bez greške u napadu, pa je na manje od dva i po minuta prije kraja stigla do najveće prednosti - 28:23.

Dijana Mugoša je sa šest golova bila najefikasnija u našem timu, pet je postigla Tatjana Brnović, a četiri Nina Bulatović...

Osam pogodaka je u dresu Holandije upisala Malestajn, jedan manje Hausher.

Crna Gora posljednji meč na Svjetskom prvenstvu igra u nedjelju - za sedmo mjesto će se boriti sa Češkom koja je ranije danas izgubila od Njemačke 32:26.

CRNA GORA - HOLANDIJA 25:28 (13:14)

Herning - „Jiske bank boksen”. Gledalaca: 1.627. Sudije: Hansen i Madsen (Danska). Sedmerci: Crna Gora 4 (2), Holandija 5 (5). Isključenja: Crna Gora 2, Holandija 2 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (11 odbrana), Babović, Marsenić, Pletikosić 2, Godeč, MUGOŠA 6 (1), Vukčević 1 (1), Popović, IVANOVIĆ, Malović, BRNOVIĆ 5, BULATOVIĆ 4, Klikovac 2, DESPOTOVIĆ 2, Pavićević, GRBIĆ 1.

Holandija: Dajndam (pet odbrana i dva sedmerca), Lider, TEN HOLTE (četiri odbrane), VAN DER HEJDEN 2, ABING 1, NISER 2, VAN VETERING 3, Broh 3, Hagerti, Dulfer 2, Smits, Sprengers, MALESTAJN 8 (5), Folebreht, VAN DER FLIT, Hausher 7.

Izmjena: 17:04h
15:56h

Poraz crnogorskih rukometašica od Holandije u meču za plasman od 5. do 8. mjesta - bolja je bila Holandihja 28:25.

U duelu za sedmu poziciju "lavice" će u nedjelju od 13 sati igrati sa Češkom.

15:54h

Holandija je pred pobjedom, ima pet golova prednosti - 28:23 na dva minuta prije kraja.

15:51h

Abing je donijela maksimalnih plus četiri Holanđankama - 26:22.

15:50h

Čuvaju Holanđanke plus tri (25:22), pogodila je Malestajn iz sedmerca.

Izmjena: 16:15h
15:48h

Per Johanson je tražio tajm-aut, Holandija vodi 24:22 i ima napad na šest i po minuta prije kraja.

15:46h

Bobana Klikovac je pogodila na pas Matee Pletikosić za 23:21, ali "lavice" su na minus tri, jer je sedmerac iskoristila Malestajn - 24:21.

15:45h

Holandija čuva tri gola razlike - Nuzer se upisala za 23:20.

15:43h

Matea Pletikosić je zatresla mrežu za 21:19, onda i za 22:20.

15:41h

Novi gol Holandije, Marinu Rajčić je sada matirala Hušer za 21:18.

Bojana Popović je u 48. minutu tražila tajm-aut.

15:39h

Holandija je opet na plus dva - vodi 20:18 poslije kontranapada i pogotka Van Vetering.

15:35h

Jelena Despotović je izjednačila, ali Holandija opet ima gol prednosti - 18:17.

15:31h

Nina Bulatović je pogodila s krila i smanjila na 17:16, "lavice" imaju i igračicu više.

15:29h

Marina Rajčić je ponovo skinula zicer i spriječila Holanđanke da odu na plus tri (17:15).

15:26h

Više od 11minuta su "lavice" bile bez gola, onda su se upisale Tanja Brnović i Dijana Mugoša - Holandija vodi 16:15.

15:24h

Holanđanke su prvi put na plus dva - Malestajn je pogodila iz sedmerca za 15:13.

15:22h

Dvije sjajne odbrane Marine Rajčić, Crna Gora je s igračicom manje sačuvala minus s poluvremena - 14:13.

15:20h

Počelo je drugo poluvrijeme.

15:06h

Poluvrijeme u Herningu - Crna Gora je sjajno otvorila meč, dva puta je imala i plus pet (9:4 i 10:5), ali je slabija igra u drugom dijelu prvog poluvremena i period od skoro sedam minuta bez pogotka doveo Holandiju do prvog vođstva na meču (14:13).

Po četiri pogotka su u našem timu postigle Tatjana Brnović i Dijana Mugoša.

Izmjena: 15:15h
15:05h

U posljednjoj sekundi prvog poluvremena isključenje je zaradila Andrijana Popović - "lavice" će drugih 30 minuta početi sa igračicom manje.