Spektakl u najavi - finale olimpijskih protiv svjetskih i evropkih rukometnih šampionki na najvećoj smotri u Herningu

Francsuka u drugom poufinalu Svjetskog prvesntva u Herningu dekalirala Švedsku sa 37:28

7485 pregleda 2 komentar(a)
Francuskinje su bile perfektne u kontri i igri brzog centra, Foto: Beta/AP

Olimpijske pobjednice, rukometašice Francuske pokušaće u nedjelju u finalu Sjetskog prvenstva da sa trona skinu Norvešku. Francuskinje su u Herningu ubjedljivo savaldale Švedsku - 37:28.

A kada Francuska dođe u poufinale najveće smotre, ne griješi - dobila je i sedmo polufinale na svjetskim prvenstvima za veliki derbi i finale sa aktuelnim evropskim i svjetskim šampionkama, Norvežankama, koje su u prvom polufinalu nako produžetka dobile domaću Dansku - 29:28.

Za razliku od Norvežanki, Francuskinje se nisu namučile, jer su od starta igrale odlično i imale osam golova prednosti (10:2).

Sjajna odbrana, raspoložena na golu Gloser a Fopa je savršeno razigravala i prvu grešku je napravila tek u 46. minutu. Sjajno su do izmjena najboljih igračica Francuskinje rješavale kontre, a prvo isključenje imale su tek u 41. minutu.

U 51. minutu "trikolorke" su značajno izmijenile postavu a blisitala je na golu i Sako.

Horaček je sa devet golova bila najefikasnija, dok je u ekipi Švedske Hangman dala pet golova.

Šveđanke će igrati za treće mjesto i bronzu sa domaćom Danskom.

A u finalu će da pršti, pošto će Norvežanke pokušati da se revanširaju za poraz na svom parketu u Trondhajmu u grupnoj fazi šampionata - 24:23.