Crna Gora 7. na svijetu, sa Slovenijom ključna bitka za Olimpijske igre

Izabranice Bojane Popović pobjedom nad Češkom (28:24) osvojile 7. mjesto na 26. Svjetskom prvenstvu, pa će na kvalifikacionom turniru za OI igrati sa Slovenijom Dragana Adžića, Paragvajem i poraženim iz meča za 5. mjesto, između Holandije i Njemačke

39288 pregleda 439 reakcija 89 komentar(a)
Itana Grbić je bila najefikasnija sa sedam golova, Foto: IHF
Ažurirano: 17.12.2023. 19:43h
Završeno
11:38h

Crna Gora je sedma na svijetu - "lavice" su sa stilom završile nastup na šampionatu u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj, jer su savladale Češku 28:24.

Tim Bojane Popović je sjajno počeo meč, poveo 7:2, a onda je uslijedio jedini 10-minutni period slabije igre.

Čehinje su to iskoristile da izjednače na 7:7, ali su se poslije toga sve pitale djevojke u zelenim dresovima.

Na poluvremenu je bilo četiri razlike (14:10), a u nastavku nekoliko puta rekordnih plus šest.

Itana Grbić je bila najefikasnija sa sedam golova, Nina Bulatović je dala pet, tatjana Brnović četiri... Za igračicu meča je proglašena Marina Rajčić, koja je upisala 12 odbrana.

Crna Gora je meč riješila odličnom igrom u odbrani, o čemu najbolje svjedoči činjenica da je prva golgeterka šampionata, Marketa Ježabkova, dala pet golova iz čak 15 šuteva.

Pobjedom nad Češkom, određen je put ka Olimpijskim igrama. Rajčićeva i drugarice će igrati na kvalifikacionom turniru 3, sa Slovenijom Dragana Adžića, Paragvajem i poraženim iz meča za 5. mjesto, između Holandije i Njemačke.

ČEŠKA - CRNA GORA 24:28 (10:14)

Herning - „Jiske bank boksen”. Gledalaca: 491. Sudije: Lovin i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Češka 2 (1), Crna Gora 5 (3). Isključenja: Crna Gora 10 minuta.

Češka: KUDLAČKOVA 1 (15 odbrana i sedmerac), Novotna, Stžiškova 5, ŠUSTAČKOVA 5, Desortova 1, Stelnerova, Kuksova, FRANKOVA 3, Dreslerova, ZAHOVA 1, Kovažova, JEŽABKOVA 5 (1), MALA 3, Jestžibkova, HOLEVOVA.

Crna Gora: RAJČIĆ (12 odbrana), Babović (sedmerac), Marsenić 3, Pletikosić, Godeč 2 (2), MUGOŠA 2 (1), Nad. Ćorović, Popović, IVANOVIĆ 2, Malović 1, BRNOVIĆ 4, BULATOVIĆ 5, Klikovac 1, DESPOTOVIĆ 1, Pavićević, GRBIĆ 7.

Izmjena: 11:56h
11:37h

Sada daje i peti, Češka je smanjila na 28:24.

Izmjena: 12:00h
11:36h

Četvrti gol Stžiškove.

11:35h

Pogađa i Bobana Klikovac za 27:22 na tri minuta do kraja.

11:35h

Tri brza gola - Ježabkova, Anastasija Marsenić, pa Stžiškova.

11:34h

Itana Grbić sedmim pogotkom stavlja tačku, Crna Gora vodi 26:20 na četiri i po minuta do kraja.

11:33h

Šesti gol Itane Grbić za 25:20 na pet i po minuta do kraja.

11:32h

Novi sjajan gol Itane Grbić, ali uzvraća Stžiškova.

11:30h

Marina Rajčić je odbranila zicer Male, a onda Anastasija Marsenić pogađa za 23:18. Stžiškova je smanjila, Bojana Popović uzela drugi tajm-aut na šest minuta i 59 sekundi do kraja.

11:27h

Srećan gol Šustačkove za 22:18 na 11 minuta do kraja.

11:25h

Ježabkova daje svoj četvrti gol, ali iz čak 12. pokušaja. Najbolja golgeterka Svjetskog prvenstva je "uhapšena".

11:25h

Gol i Anastasije Marsenić za 22:16 u 48. minutu.

11:23h

Treći tajm-aut Benta Dala na 13 minuta i 16 sekundi do kraja meča.

11:22h

Sjajan gol Đurđine Malović za 21:16 u 46. minutu.

11:21h

Nada Ćorović ne pogađa ni iz trećeg šuta.

11:20h

Bobana Klikovac je promašila zicer, Marina Rajčić je upisala devetu odbranu.

11:19h

Mala smanjuje na 20:16 u 44. minutu.

11:18h

U igru su ušle Bobana Klikovac i Đurđina Malović.

11:16h

Frankova daje dva vezana gola, uzvraća Tatjana Brnović za 20:15.

11:15h

Nina Bulatović igra sjajno. Opet je ukrala loptu i pogodila iz kontre za 19:13, šutira pet od pet. Sada je izašla iz igre da ustupi mjesto Anastasiji Marsenić.