Postavljen još jedan negativan rekord: Budućnost bez odbrane nokautirana u Bukureštu

Katastrofa u Rumuniji: Rukometašice Budućnost Bemaxa primile najviše golova u istoriji - ĆSM slavio sa 44:26

33650 pregleda 182 reakcija 56 komentar(a)
Bojana Popović, Foto: Dejan Starčević

Kada tokom prvih 20 minuta utakmice primite 16 golova, a pored imena golmanki stoji samo jedna upisana intervencija onda je jasno da u toj utakmici teško imate i najmanju šansu - čak i da izbjegnete totalnu katastrofu.

Rukometašice Budućnost Bemaxa nastavljaju da postavljaju negativne rekorde, a od danas još jedan veoma bolan stoji pored imena nekadašnjeg šampiona Evrope - djevojke Bojane Popović ubjedljivo su poražene od ĆSM Bukurešta (44:16) u 9. kolu Lige šampiona.

Budućnost je danas primila najviše golova u istoriji - dosadašnji rekord bio je 40 protiv Valensije 1998. u polufinalu Lige šampiona.

Nokaut faza i plej-of, koji su i prije ove runde izgledali teško dohvatljivi, sada su još dalji.

Sve je u "Multifunkcionalnoj sali" u glavnom gradu Rumunije bilo jasno još u prvom poluvremenu - domaćin je već u 14. minutu imao plus šest (12:6), a nakon toga je prednost samo rasla...

Jedina raspoložena u tim trenucima u ekipi "plavih" bila je Kalidijatu Nijakate, ali ona sama nije mogla da pomogle svojoj ekipi, pa je već nakon 30. minuta ĆSM bio na plus devet (24:15).

U nastavku je sve izgledalo još katastrofalnije - sve do minus 18 koje je Budućnost već jednom preživjela ove sezone protiv Đera, što je ujedno i najubljedljiviji poraz u istoriji podgoričkog kluba.

Nijakate je na kraju utakmicu završila sa šest golova, Tanja Ivanović je postigla pet, Ivona Pavićević četiri, a Anastasija Marsenić i Ivana Godeč po tri...

Domaćim timom komandovala je djevojka koja je dres Budućnosti nosila tokom slavnih dana "plavih" - Kristina Neagu je razigravala svoje igračice, a stigla je i da postigne sedam pogodaka.

Najefikasnija na meču bila je Vilde Ingstad sa osam pogodaka, a po pet su postigle Lora Flip i Aleksandra Dindiligan.

Budućnost u nedjelju dočekuje Debrecin.

ĆSM Bukurešt - Budućnost Bemax 44:26 (24:15)

Bukurešt - Dvorana "Polivalnte”. Gledalaca: 4.300. Sudije: D. Lončar i Z. Lončar (Hrvatska). Sedmerci: ĆSM 4 (4), Budućnost Bemax 3 (1). Isključenja: ĆSM šest minuta, Budućnost Bemax šest minuta.

ĆSM Bukurešt: Gloze (četiri odbrane), Skratvejt-Davidsen (dvije odbrane), Erikson (tri odbrane), Arncen 4, Zadi 4, Neagu 7, Rotaru, Stojka, Nikolić 3, Omoregi, Flip 5, Dindiligan 5, Jensen-Estegord 3, Kobilinska 3, Ingstad 8, Pintea 2.

Budućnost Bemax: Atingre (šest odbrana), Gigerih, Marsenić 3, Marković 1, J. Vukčević 2, Godeč 3, Popović, Nijakate 6, Čališkan 1, Ivanović 5, Agović, Tomova, Kadović 1, Pavićević 4, N. Vukčević.