Naivan poraz Crne Gore, Branko Vujović pozvao akciju umjesto Šole i promašio remi

Selektor Vlado Šola pri rezultatu 25:24 na 28 sekundi do kraja tražio tajm-aut i htio da nacrta akciju sa dva pivota, ali je shvatio da nema isključenog Vuka Lazovića. Pitao je Branka Vujovića ta da igraju, ljevoruki Nikšićanin preuzeo odgovornost i pogodio golmana Palašiča

48283 pregleda 141 reakcija 141 komentar(a)
Ažurirano: 12.01.2024. 22:58h
Završeno
22:08h

Šteta. Samo to može da se kaže nakon utakmice sa Mađarskom na startu 16. Evropskog prvenstva, jer su rukometaši Crne Gore imali mnogo prilika da izbore bar bod, ali su poraženi 26:24.

U finišu je vladala potpuna pometnja u oba tima, propušteno je mnogo napada, a "lavovi" nisu iskoristili posljednji atak da izbore remi.

Vlado Šola je pri rezultatu 25:24 uzeo tajm-aut na 28 sekundi do kraja i htio da igra napad sa dva pivota, ali je shvatio da nema drugog kružnog napadača, jer je u 42. minutu treće isključenje dobio Vuk Lazović, a Miodrag Ćorsović nije ni otišao u Berlin.

Hrvatski stručnjak je tražio od Branka Vujovića da odredi posljednju akciju, on je i šutnuo 15 sekundi prije kraja, ali je pogodio Krištofa Palašiča, a Zoran Ilić iz kontre postavio konačnih 26:24.

Pitanje je samo zašto je u finišu šansu dobio potpuno "ohlađeni" Miloš Božović, a sklonjen Arsenije Dragašević, koji je šutirao šest od sedam.

Nema mnogo vremena za analizu, ali Šola mora da shvati gdje se griješilo, jer više nema prava na kiks. Ako želi u glavnu fazu, Crna Gora će morati da pobijedi i Island u nedjelju i Srbiju u utorak.

MAĐARSKA - CRNA GORA 26:24 (14:14)

Minhen - „Olimpijahale”. Gledalaca: 12.128. Sudije: I. Kovalćuk, A. Kovalćuk (Moldavija). Sedmerci: Mađarska 4 (3), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Mađarska 14, Crna Gora 14 minuta. Crveni karton: Lazović (Crna Gora) u 42. minutu (3X2).

Mađarska: PALAŠIČ (devet odbrana i sedmerac), Bartuč, Šipoš 1, BOKA 2, Ž. KRAKOVSKI 3, Ligetvari, Mate 1, Fazekaš 1, BANHIDI 5, SITA 3, ANČIN 2, Bodo, Ilić 1, Rošta 1 (1), LEKAI 5 (2), Hanus 1.

Crna Gora: Matović, SIMIĆ (11 odbrana), Bakić 1, Dragašević 6, M. VUJOVIĆ 4 (2), Čavor 1, LAZOVIĆ, Čepić, B. VUJOVIĆ 4, M. RADOVIĆ, KALUĐEROVIĆ, Božović, L. Radović 1, Anđelić, BOROZAN 6, Grbović 1.

Izmjena: 22:58h
22:05h

Naivan poraz Crne Gore. Branko Vujović je prerano šutnuo, čak 15 sekundi prije kraja, Palašič mu odbranio, a Mađari iz kontre stigli do konačnih 26:24.

22:03h

Tajm-aut za Crnu Goru na 28 sekundi do kraja. Htio je da nacrta akciju za dva pivota, ali je shvatio da ih nema, jer je isključen Lazović. Zbog toga je pitao Branka Vujovića šta da igra.

22:02h

Sjajan blok Crne Gore, koja ima napad za remi. Šola će vjerovatno uzeti tajm-aut.

22:01h

Tajm-aut na 66 sekundi do kraja za Mađare, koji vode 25:24.

22:00h

Mađari ne koriste još jedan napad, ali loptu gube Anđelić i Božović na 100 sekundi do kraja.

21:59h

Božu Anđeliću je suđen prestup, a bio je sam na ziceru.

21:58h

Simić brani šut Fazekaša u napadu sa igračem više.

21:58h

Prvi put u igri je Miloš Božović, a šut Branka Vujovića je izblokiran.

21:57h

Najgora stvar - gol Banhidija i isključenje Čavora na pet minuta i 12 sekundi do kraja.

21:56h

Dragašević šesti put pogađa, sjajna asistencija Anđelića.

21:55h

Mladi Hanus donosi novo vođstvo Mađarima.

21:54h

Kakav gol Luke Radovića iz mrtvog ugla za 23:23 u 54. minutu!

21:54h

Sjajno veče Dragaševića, sada je dao peti gol.

21:53h

Banhidi je ugurao dva igrača Crne Gore i povisio na 23:21 u 52. minutu.

21:52h

Palašič je upisao devetu odbranu, jer je zaustavio šut Anđelića.

21:51h

Borozan daje šesti gol, ali uzvraća Banhidi četvrtim za 22:21 u napadu sa igračem više.

21:50h

Palašič je odbranio zicer i Čavoru, ali Aleksandar Bakić poravnava u 49. minutu na 20:20. Nažalost, pivot Rošta koristi sedmerac.