Nema sreće sa posljednjim šutevima: Crna Gora promašila remi protiv Islanda, druga faza ostala san

"Lavovi" opet imali posljednji napad, kao protiv Mađarske, ali je Bjorgvin Pal Gustavson odbranio šut Vuka Borozana, pa je ostalo 31:30

48246 pregleda 115 reakcija 102 komentar(a)
Nemanja Grbović je dao četiri gola, Foto: Reuters/Angelika Warmuth
Ažurirano: 14.01.2024. 20:45h
Završeno
19:30h

„Lavovi” su dali sve što su imali, ni ovog puta nisu imali naklonost sudija, ali ni sreće - u posljednjem napadu Vuko Borozan je imao šansu da donese remi protiv sjajnog Islanda i ostavi rukometaše Crne Gore u igri za plasman u glavnu fazu 16. Evropskog prvenstva, ali je Bjergvin Pal Gustavson odbranio i ostalo je 31:30.

Opet će se pričati i o kriterijumu suđenja, o svim malim stvarima koje običan ljubitelj rukometa ne primijeti (kao što su koraci Ingija Magnusona prije gola za 28:26 u 54. minutu), ali i o srcu koje su pokazali izabranici Vlada Šole.

U duelu sa ekipom koja ima bekovsku trojku Magdeburga, šampiona Evrope i trostrukog prvaka svijeta, Arona Palmarsona koji je 10 puta igrao fajnl-for Lige šampiona, sjajnim krilima i golmanima, Mirko Radović i drugovi su igrali na jednu loptu.

I bili su pred vratima raja, ali su male greške presudile - prvo isključenje probuđenog Radojice Čepića u 57. minutu, pa najprijatnijeg iznenađenje u nacionalnom timu, Luke Radovića, na 88 sekundi do kraja zbog pogrešne izmjene.

I to je moglo da se preživi, samo da je Borozan imao malo više sreće i snage nakon nestvarne borbe u odbrani i napadu sa „ribarima”. Nažalost, dogodilo mu se isto što i Branko Vujoviću protiv Mađarske - umjesto remija, pogodio je protivničkog golmana...

Rukometna reprezentacija Crne Gore

Za „lavove” ovo nije kraj, jer u utorak igraju sa Srbijom. Ako „orlovi” večeras (20.30) ne savladaju Mađarsku, taj meč će imati veliku važnost za Šolin tim, jer bi u slučaju pobjede bili u 1. šeširu na žrijebu baraža za Svjetsko prvenstvo u Norveškoj, Danskoj i Hrvatskoj.

CRNA GORA - ISLAND 30:31 (15:17)

Minhen - „Olimpijahale”. Gledalaca: 12.128. Sudije: Mažeika, Gatelis (Litvanija). Sedmerci: Crna Gora 1 (1), Island 3 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Island 8 minuta.

Crna Gora: Matović, SIMIĆ (12 odbrana), Bakić, M. VUJOVIĆ 2 (1), Čavor 2, LAZOVIĆ 1, Čepić 3, B. VUJOVIĆ 3, M. RADOVIĆ 3, KALUĐEROVIĆ 4, Božović, Vujačić, L. Radović 3, Anđelić, BOROZAN 5, Grbović 4.

Island: Gustavson (sedam odbrana), HALGRIMSON (sedam odbrana), RIKHARDSON 1, Smarason 1, PALMARSON 3, V. Kristjanson 1, ELISON 3, Jonson 2, G. Kristjanson 3, Gislason, MAGNUSON 7 (3), Valensija 1, VIDARSON 6, ARNARSON, Guđjonson 3.

Izmjena: 20:42h
19:30h

Faul nad Borozanom, do kraja 22 sekunde.

19:28h

Gisli Kristjanson je dao gol za 31:30, tajm-aut Šole na 46 sekundi do kraja.

19:27h

Kazna zbog pogrešne izmjene na 88 skeundi do kraja, isključen je Luka Radović.

19:27h

Elison pogađa prečku!!!

19:26h

Novo izjednačenje, pogađa Vukom Borozan.

19:25h

Kaluđerović pogađa mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, a Elison na dva minuta i 32 sekunde do kraja vraća prednost Islandu.

19:24h

Mirko Radović pogađa za vođstvo na četiri minuta do kraja, ali je Gisli Kristjanson dao gol i iznudio isključenje Čepića.

19:23h

Simić brani fenomenalno!

19:23h

Čepić za izjednačenje!!! Pet minuta do kraja!

19:22h

Sjajan gol Čepića, pa ukradena lopta Miloša Vujovića.

19:21h

Magnuson je sa kontre strane dao gol kroz noge Simiću. Pitanje je da li je bilo i koraka i propadanja.

19:20h

Gustavson zaustavlja Branka Vujovića.

19:19h

Probijanje Islanđana, Magnuson je nakon promašaja skrivio i faul.

19:19h

Fenomenalna odbrana Simića, ali lopta ide u aut.

19:18h

Tajm-aut Snorija Gudjonsona na devet minuta i 15 sekundi do kraja.

19:16h

Grbović je dao gol za 26:27, opet je uhvatio loptu nakon odbrane golmana i pogodio.

19:15h

Tajm-aut Šole, Crna Gora ima igrača više još 27 sekundi.

19:14h

Island je izgubio loptu, ali je onda suđeno probijanje Kaluđeroviću.

19:13h

Opet pogađa Vidarson, ovog puta sa crte, ali je Čepić smanjio na 27:25 i iznudio isključenje Palmarsona na 12 minuta do kraja.