Grbović heroj nacije! U posljednjoj sekundi donio pobjedu nad Srbijom

Golom Nemanje Grbovića u posljednjoj sekundi, rukometaši Crne Gore savladali Srbiju 30:29

68525 pregleda 3538 reakcija 257 komentar(a)
Slavlje crnogorskih rukometaša nakon velike pobjede, Foto: Reuters/Angelika Warmuth
Ažurirano: 16.01.2024. 21:47h
Završeno
19:38h

Za ovo se živi! U spektakularnoj završnici, koja će se decenijama pamtiti, rukometaši Crne Gore su savladali Srbiju 30:29.

Činilo se da ranjeni „lavovi”, koji su u 34. minutu ostali bez Nebojše Simića, ostaju bez velike pobjede, iako su je i te kako zaslužili.

Srbija je na 10 sekundi do kraja dobila sedmerac, koji je iskoristio Bogdan Radivojević i izjednačio na 29:29.

Vlado Šola je uzeo tajm-aut i crtao akciju za svega šest sekundi. Lopta je došla do Stefana Čavora, koji je šutirao, Vladimir Cupara odbranio, ali ju je Nemanja Grbović i nekoliko stotinki prije kraja je poslao u mrežu za veliko slavlje u Minhenu!

Crna Gora - Srbija

Ovom pobjedom, Crna Gora je zauzela 3. mjesto u grupi C, a samim tim i zaradila pravo da na žrijebu baraža za Svjetsko prvenstvo u Norveškoj, Danskoj i Hrvatskoj bude u 1. šeširu.

Time je stekla velike šanse da izbori plasman na 10. veliko takmičenje.

Izmjena: 20:02h
19:36h

Grbović je heroj!!!! Cupara je odbranio šut Čavora, ali je Grbović uhvatio loptu i pogodio!!!!

19:34h

Radivojević pogađa, tajm-aut Šole na šest sekundi do kraja.

19:34h

Sedmerac za Srbiju na 10 sekundi do kraja.

19:32h

Borozan pogađa 34 sekunde prije kraja!!! Lazović je blokirao šut, Matović je dodao loptu, a Borozan na nepostavljenu odbranu pogodio mrežu Cupare.

Vuko Borozan
Izmjena: 20:06h
19:31h

Tajm-aut Tonija Đerone na 47 sekundi do kraja.

19:30h

Cupara brani šut Čepića, koji je pokušao da ga lobuje.

19:29h

Ilić je izjednačio na 28:28 na minut i 52 sekunde do kraja.

19:29h

Borozan pogađa stativu.

19:29h

Gol Đorđića, lopta prolazi kroz noge Matoviću.

19:28h

Miloš Vujović ga i koristi za 28:26 u 57. minutu!

19:27h

Sedmerac za Crnu Goru! Radivojević je naivno pokušao da spriječi cepelin Borozan - Vujović.

19:26h

Matovićeva šesta odbrana, Srbija ne može do izjednačenja!

19:24h

Ilić smanjuje na 26:27.

19:24h

Kakva bomba Borozana!!!!

19:22h

Matović brani prvi šut Vorkapića, ne i drugi Marsenića, a sudije šalju na dva minuta van terena i Branka Vujovića.

19:22h

Uzvraća Branko Vujović, i to osmim pogotkom!

19:21h

Kukić daje sedmi gol za 24:25.

19:20h

Cepelin sada prolazi, Miloš Vujović pogađa na pas Borozana. I opet greška - Dragašević dobija dvominutno isključenje zbog pogrešne zamjene.

19:19h

Odličan gol Vorkapića, koji je sa desnog krila ušao na sredinu i s devet metara smanjio na 23:24 u 52. minutu.