Obećavajući početak, pa novi ubjedljiv poraz podmlađene Budućnosti

Tim koji je u odsustvu Bojane Popović vodila Maja Savić imao plus dva u 26. minutu (13:11), ali je do kraja dao svega četiri a primio 22 gola za poraz od Odenzea (33:17)

6636 pregleda 5 komentar(a)
Nikolina Marković, Foto: Dejan Starčević/ŽRK Budućnost Bemax

Na oproštaju od „Bemax arene”, pred svega 150 gledalaca, podmlađena ekipa Budućnost Bemaxa je na momente pokazala da neke igračice imaju „šlifa” za mnogo veće stvari od 14. mjesta u Ligi šampiona.

Tim koji je u odsustvu Bojane Popović (ima temperaturu) vodila Maja Savić je pružio veoma jak otpor Odenzeu, u 1. poluvremenu čak imao i dva gola prednosti, ali su izabranice Ole-Gustava Gjekstada, koje imaju šansu da sa 2. mjesta u grupi B direktno ode u četvrtfinale, tempom u nastavku potpuno slomile otpor rivala i ubjedljivo slavile (33:17).

Poslije izjednačenog početka, Dankinje su prve došle do plus dva u 13. minutu, golom Mie Hejlund za 7:5. Budućnost je uzvratila serijom 6:2, u kojoj je četiri gola dala 19-godišnja Jelena Vukčević, i preokrenula na 13:11 na startu 26. minuta.

To je, ipak, bilo sve - ekipa koja je u prvom međusobnom meču slavila 39:24 je u finišu 1. poluvremena dala pet golova zaredom, na startu nastavka i šesti, pa je povela 17:13.

Od tog trenutka se nije postavljalo pitanje ko će pobijediti, već samo kolika će biti konačna razlika. Dvocifrena je bila već na sredini 2. poluvremena (25:15), kao u Danskoj četiri minuta prije kraja (32:17), .

Porazno djeluje podatak da je Budućnost za 35 minuta (od 13:11) dala svega četiri gola, a primila 22...

BUDUĆNOST BEMAX - ODENZE 17:33 (13:16)

Podgorica - „Bemax arena”. Gledalaca: 150. Sudije: Lovin i Raluka Stanku (Rumunija). Sedmerci: Budućnost Bemax 5 (5), Odenze 6 (5). Isključenja: Budućnost Bemax 4, Odenze 4 minuta.

Budućnost Bemax: ATINGRE (tri odbrane i sedmerac), Gigerih (četiri odbrane), MARSENIĆ 1, MARKOVIĆ 2, J. Vukčević 7 (4), GODEČ 2 (1), Popović, Čališkan, IVANOVIĆ 3, Agović, Radević, TOMOVA 1, Kadović, PAVIĆEVIĆ 1, N. Vukčević.

Odenze: REJNHART (tri odbrane), Ten Holte (sedam odbrana), ORDAL 5, Larsen-Aune 2, VAN VETERING 2, Dano 2 (2), Vale-Dal 1, Halilčević 3, HEJLUND 2, RUŠFELT-DEILA 4, HANSEN-OGOT 7 (3), Van der Flit 1, HAUSHER 3, Mejlvang, Hagese 1.