Mlade "lavice" do trećeg trijumfa: Kadetkinje bolje od Turske

1836 pregleda 1 komentar(a)

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Podgorici selekciju Turske 32:20, u petom kolu kadetskog Mediteranskog prvenstva u Podgorici.

To je treća pobjeda kadetkinja na šampionatu, nakon što su u prva dva kola slavile i protiv Italije i Kosova.

Upisale su i poraze od Hrvatske i Španije.

Za trijumf protiv Turske nagrađene su sa pet bodova, odnosno dva za pobjedu i po jedan za svaku dobijenu trećinu.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Ivana Savić sa osam, dok je gol manje dodala Anđelina Orbović.

Crnogorska reprezentacija danas će odigrati duel sa Slovačkom, u 17 sati i 15 minuta.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta.

Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda.

Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.